Wybory – październik 2019 okiem Wyroczni Złotego Smoka

Jak pisałam w maju tego roku (Teoria Rosołu), obraz heksagram, który opisuje sytuację wiodącej partii, w nadchodzących wyborach to „Polaryzacja” – heksagram nr 38, zwany również „nieporozumienie”.

W komentarzu do niego czytamy u Ewy Seydlitz „Bohaterem tego heksagram jest poddany kraju, w którym z powodu przedłużającego się kryzysu zapanował okres podziału i animozji. Władza zwraca się przeciwko tym, którzy stanowią mniejszość, przypisując jej swoje nieporozumienia. (…) W historii władza monolityczna zawsze w końcu budziła w społeczeństwie bunt, co doprowadzało do zwiększonych prześladowań, a te z kolei napędzały ruchy wolnościowe i rewolucyjne. W sensie ogólnym powszechna staje się ksenofobia, rasizm, pogarda i nienawiść do tego, co inne i wyróżniające się.” Tyle cytaty, generalnie ten heksagram wskazuje możliwość dogadania się w sprawach małych, natomiast w sprawach kluczowych o porozumienie jest trudno. Wszystko albo nic.

W niedzielę, 13 października będziemy mieć pełnię na osi Waga – Baran, w ścisłej (bardzo wyjątkowy układ) kwadraturze do posępnego Plutona. Będzie się to działo w 21°  znaków, którego głównym tematem jest OBOWIĄZEK – „Pies siedzący naprzeciw lwa, również siedzącego”. Pomimo tego, że zarówno pies jaki lew znajdują się w pozycji siedzącej, nigdy nie będą sobie równi – każdy ma swoje miejsce – pies pod stołem, lew na tronie. Taka postawa w efekcie wzmacnia poczucie nierówności i braku. No i musimy sami sobie odpowiedzieć na pytanie – kto psem, a kto lwem w tej układance.

Sama energia pełni jest mocno napięciowa, a kiedy dochodzi do tego obsesyjny władca podziemi mamy już niezłą mieszankę wybuchową. Dodam, że wpływ tego układu nie ogranicza się tylko do jednego dnia, a efekty działań będą widoczne w nadchodzących miesiącach a nawet latach.

No ale władza to jedno, a cała reszta drugie. Z punktu widzenia społecznego wypadł heksagram 51 „Wstrząs 震Inaczej zwany: Pobudzenie, Piorun, Wstrząs, Grom i Błyskawica. Przed Tobą sytuacja, która burzy krew. Zmiany będą spektakularne i imponujące. Nie czas teraz spokojnie siedzieć i wycofywać się z aktywnego życia. Działaj pomimo narastającego stresu bo każda zmiana wiąże się z niepokojem. Jeśli masz dzieci nie martw się, że się buntują. Poświeć im czas i energię a osiągną sukces. Nadchodzące zmiany muszą dotyczyć głębokiej transformacji. Nie są to tylko zmiany kosmetyczne. Ten heksagram pokazuje okres, kiedy pracownicy w napięciu oczekują zmian w firmie, które z czasem okazują się korzystne. Niejednokrotnie upadek firmy jest korzystniejszy niż jej utrzymywanie. Zmiany na lepsze.”

W temacie spiskowej teorii dziejów – sfałszują czy nie – wypadł heksagram 54 „Odesłana Panna Młoda Inaczej zwany: Służebnica, Dziewczyna wychodząca za mąż. Ten heksagram mówi o sytuacji, kiedy pogwałcone zostają prawa natury, robimy wtedy coś, co jest sprzeczne z naszymi przekonaniami. Efekty naszej pracy wykorzystuje ktoś inny a my sami traktowani jesteśmy instrumentalnie. Ten heksagram sprzyja kobietom, które pracują jako „nocny motyl” – dama do towarzystwa.” Mimo 5 tysięcy lat, jak dokładnie Księga Wszystkiego opisuje sytuację analogiczną do sprawy Emilki i hejtu sędziów, który jak podkreślała (przynajmniej na początku) był robiony „dla kraju”.

No dobra, możemy się trochę poużalać nad sobą, w końcu (progresywny) Księżyc w Rybach w oparach Neptuna w horoskopie III RP lubi to, jednak zdałoby się poszukać jakiegoś rozwiązania.

Wyrocznia podpowiada heksagram 60 Ograniczenie  節. Nie ma co robić scen „Jeśli chcemy się rozwijać musimy swoje działania ograniczyć w ramach określonych norm, aby nasze szczęście się nie rozproszyło. Ten heksagram opiekuje się ekonomią, księgowością i wszystkimi dziedzinami wymagającymi logicznego i opanowanego umysłu. Tworzenie regulaminów, kosztorysów i dokumentacji. Dział analiz.” Musimy więc być niczym Eliot Ness, w końcu Ala Capone też przymknęli za podatki …

Jeśli kogoś interesuje obraz Nieba z punktu widzenia astrologii polecam wpis i blog Mirka Czylka – Gwiazdologia , bo jak wiadomo mi się nie chce.

aha karta wyróżniająca to Brigde Bandit Playing Cards

Sajonara, namaste, arivederczi

Rena

ps errata 🙂 zapomniałam wpisać heksagram, który mi wypadł w pytaniu „Jaka będzie sytuacja PiS po wyborach”

Wypadł heksagram 34 Wielka Moc „Inaczej zwany: Wewnętrzna siła, Potęga Wielkiego, Potencjał Wielkiego. Czas, który daliśmy sobie w poprzednim cyklu obecnie owocuje wewnętrzną siłą. Koniec z marazmem i wewnętrznymi wątpliwościami. Nadszedł czas działania z poczuciem, jakbyśmy byli sami na świecie. Naszych działań nie zmącą żadne wątpliwości. W negatywnym sensie powinniśmy uważać na nieustępliwość, egoizm i tyranię, która się w nas budzi. Niepohamowane użycie siły. ” 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s