Nów w Strzelcu 2016

Na przełomie listopada i grudnia na niebie króluje znak Strzelca. We wtorek 29 listopada o godzinie 13:17 spotka się Księżyc i Słońce w 8° znaku. Według symboli sabiańskich ten stopień mówi nam o tym, że „głęboko we wnętrzu ziemi powstają nowe żywioły”. Faza nowiu to czas oczyszczania, powolnego zatrzymywania procesów po to, aby z nową energią rozpocząć kolejny cykl.

Tym razem energii nowiu towarzyszy siła rodzących się projektów, które wymagają zarówno czasu jak i energii. Niczym węgiel, który pod wpływem ciśnienia przez miliony lat staje się błyszczącym przedmiotem pożądania jakim jest diament.

ideas

Jowisz – władca nowiu lubi kiedy wszystko jest duże, obfite i strzeliste. Jego energia skierowana jest na zewnątrz. Natomiast nów sam w sobie niesie energię skierowaną ku wnętrzu. Jest to więc to czas, kiedy projekty, idee będą chciały z wielka siłą się zmaterializować, ale potrzeba zwiększonego nacisku na ich realizację.

Dodatkowo energii obecnego nowiu towarzyszy obecność planetoidy Juno i dwóch, mało przyjemnych gwiazd stałych – Antaresa i Hana (energia tej gwiazdy przypomina działaniem tarotową Wieżę, połączenie działania Saturna z Wenus. Niesie za sobą hańbę i ruinę oraz dolegliwości typowe dla Strzelca czyli problemy w okolicach ud, podudzi i kolan).

tri-kards-freud

Mamy więc pełen koktajl energii – męską, nieokiełznaną i agresywną siłę rewolty (Antares, Han) plus kobiecą potrzebę doświadczania bliskości w relacjach (Juno), a to wszystko okraszone dogmatycznym i nadambitnym Jowiszem (Strzelec).

  Co więc nam szykuje nadchodząca lunacja, która może oddziaływać nawet na okres roku? Kiedy ambicje są tak silne, że nie jesteś w stanie wytrzymać w relacji (związku, firmie, partii) próbujesz rozsadzać zastaną, skostniałą strukturę od środka. Zwykle jesteśmy pewni, że każdy nasz nowy pomysł (związek) to „diament”. Jeśli jednak niespełnione ambicje wezmą górę, a my nie posłuchamy własnej intuicji lub mamy po prostu zbyt mało wiedzy i doświadczenia, możemy zostać odstawieni na boczny tor.

Oczywiście dla każdego coś innego (miłego) – warto sprawdzić jaki obszar w naszym horoskopie rezonuje z obecnym nowiem.

W horoskopie powstania Rządu Beaty Szydło np – nów ze wszystkimi przyległościami znajduje się w okolicy władcy horoskopu jakim jest Saturn i medium coeli. Zmiany w kierunku i polityce Rządu nie do końca jednak zamierzone.

Nów również rezonuje z horoskopem III RP, tranzytując trzeciodomowego Marsa. To między innymi siły zbrojne i kontakty z „sąsiadami”. Ponieważ w jednym i drugim horoskopie nów jest w sekstylu z Wenus, zmiany na głębokim poziomie będą na zewnątrz prezentowane w bardzo atrakcyjny sposób.

Bardzo ciekawe rzeczy mogą dziać się w przemyśle wydobywczym. Złoto i inne metale szlachetne nie podlegają już prawom rynku a raczej daleko idącym spekulacjom, które przypominają raczej działania mafijne. Póki Wenus (władca Wagi, gdzie obecnie znajduje się Jowisz) jest we władaniu Saturna, złoto może nieść za sobą rozczarowania i dużą niepewność. Emocje mogą się również pojawić w temacie węgla, możemy usłyszeć o jakimś skandalu, który oczyści atmosferę.

Jeśli więc z jakiegoś układu będziemy zmuszeni wyjść posiniaczeni, dajmy sobie czas aby zebrać siły, odsapnijmy i zainwestujmy w długofalowe plany. Mamy wtedy szanse na prawdziwe diamenty.

Czego jak zwykle wszystkim i sobie życzę🙂

Rena

4 uwagi do wpisu “Nów w Strzelcu 2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s