Mars w Koziorożcu 2016

„Sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem osiągnięć. Prawdziwym szczytem osiągnięć jest pobicie armii wroga bez walki” Sun Tzu

knighthood

27 września o godzinie 10:06 Mars wszedł do kardynalnego znaku Koziorożca i pobędzie w tam do 9 listopada 2016. Możemy w tym czasie, jeśli oczywiście tylko zechcemy, obudzić w sobie prawdziwego twardziela.

Mars w dziesięciodomowym Koziorożcu jest w wywyższeniu, ma szansę pokazać się więc od jak najlepszej strony. Potrafi być prawdziwym wojownikiem w słusznej sprawie, wytrzymałym w „boju” i wytrwałym w dążeniu do celu. 

Koziorożec, znak pod władaniem surowego Saturna włada w horoskopie obszarem kariery, a Mars w tym znaku to symbol „maratończyka” jak pisze Hajo Banzhaf w swoich Kluczach do Astrologii.

Skuteczny i wytrzymały, bez zbędnych udziwnień zmierza do celu. Bardzo silna motywacja do zdobycia szczytu – obojętnie czy jest to awans czy ..np pieczenie ciasta. W sposób konkretny i przemyślany planuje swoje działania. Podchodzi do zadań niczym inżynier do budowy mostu.

engineer

Aleister Crowley Marsowi w Koziorożcu przyporządkował kartę 3 monet, którą nazwał „praca” (dzieło) co doskonale oddaje energetykę tego układu. Konsekwentne działanie, pracowitość i dążenie do mistrzostwa w swojej dziedzinie skutkuje awansem i zadowoleniem z efektów swojej pracy.

3-monet

Jest oczywiście i ciemna strona pobytu Marsa w tym znaku. To bezwzględność i mściwość. Mars kontrolowany przez Saturna jest niczym uśpiony wulkan, nigdy nie wiadomo kiedy wybuchnie. Trudno jednak zbyt długo przebywać w jego cieniu. Może to grozić całkowitym unicestwieniem, kiedy do głosu dojdzie nieprzejednana i mściwa namiętność. Może to być też tzw orka na ugorze, kiedy przyjdzie nam się zmierzyć z masochistycznym przymusem ciężkiej pracy z perspektywą na mizerne efekty.

Posiadaczem Marsa w Koziorożcu był min Albert Einstein, Brad Pitt czy Julia Roberts. Oczywiście wszystko zależy od całości horoskopu.

Generalnie Skorpiony, którymi włada Mars mogą uznać ten czas za korzystny, tu jednak uwaga – Mars spotka się z drugim władcą Skorpiona – Plutonem – 19 tego października 2016. Może to wiązać się z dużym napięciem i bezwzględną (nie koniecznie na pokojowych zasadach) walką o władzę. Znaki kardynalne – Koziorożce, Barany, Wagi i Raki z połowy znaku – bardzo na siebie uważać. Nie dawajcie się wciągnąć w konflikty, które mogą was przerosnąć. Nie przeceniajcie swoich sił, tym bardziej że w dniach 26 – 29 października kolejny trudny, napięciowy układ między Marsem a tym razem, rewolucyjnym Uranem w Baranie (w kwadraturze do Słońca Pani Premier Szydło). To nagły, nieprzewidywalny wybuch agresji, którego podłożem jest chęć uwolnienia się od (często wyimaginowanych) blokad i ograniczeń. Mars z Uranem również obrazuje zgrzyt wszystkiego co metalowe, dlatego ostrożnie na drodze i noga z gazu.

Dla osób, które mają tendencje do zbytniego kontrolowania energii – wszyscy wysokociśnieniowcy – powinni zwrócić uwagę na swoje zdrowie. To również dotyczy osób ze skłonnościami do kłopotów z kręgosłupem. Warto więc w tym czasie jako antidotum na skumulowane napięcie uprawiać sport lub/ i seks czy też zapisać się do dobrego osteopaty.

Mars w Koziorożcu lubi również pracę z kamieniami szlachetnymi (czasem są to również kamieniołomy 🙂 ). Jeśli więc czujesz do tego pociąg, możesz rozpocząć swoją przygodę z litoterapią np. Jakość czasu sprzyja …

agat-ognisty

Rena 

Z okazji wejścia Marsa do Koziorożca, dla wszystkich zainteresowanych samorozwojem polecam świetne ćwiczenie oddechowe dr Joy Manne z książki „Oddycham, więc jestem. Poznaj swój oddech, a poznasz siebie”. To proste, lecz doskonałe narzędzie do tego aby się ugruntować, wejść w pełen kontakt z ciałem.

 • Usiądź wygodnie, stopy płasko na podłodze, kolana i stopy na szerokość bioder
 • Poczuj swoje pośladki na krześle, upewnij się że siedzisz prosto, nie napinaj się
 • Teraz wyobraź sobie, że jesteś wazą, a powietrze, którym oddychasz jest wodą
 • Niech powietrze, którym oddychasz wpływa w ciebie jak woda do wazy, wypełniając cię od podstaw w górę
 • Nie zatrzymuj oddechu – gdy już „waza” wypełni się, pozwól aby twoje ciało samo zwolniło wydech
 • Niech wydech wypływa z ciebie gładko, jak woda z wazy
 • Zrób kilka takich głębokich, brzusznych oddechów aż poczujesz się na tyle wygodnie by kontynuować
 • Teraz wyobraź sobie że twoje pośladki to druga para płuc
 • Poszerz swoją wazę i pozwól, by powietrze wpływało jak woda w te drugie „energetyczne płuca”, tak jak w twoje fizyczne płuca, wypełniając je od dołu do góry
 • Daj sobie chwilę, by poczuć się wygodnie z tym oddechem
 • Teraz wyobraź sobie, że twoje uda się trzecią parą płuc – one również są płucami energetycznymi.
 • Powiększ jeszcze wazę i niech powietrze wypełnia obie pary energetycznych płuc tak, jak twoje fizyczne płuca
 • Daj sobie chwilę by poczuć się wygodnie z tym oddechem
 • Zauważ jak się czujesz, zwróć uwagę na wszystkie obszary ciała oraz na swoje myśli
 • Czy czujesz swoje stopy, czy odczuwasz je inaczej przy tym sposobie oddychania?

Postaraj się poćwiczyć kilka minut. To ćwiczenie świetnie działa jako pierwsza pomoc w sytuacjach silnego stresu czy napadów paniki.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s