Kryzys 2016?

Ptaszki ćwierkają, że idzie kryzys a, że w dzisiejszych czasach poznanie mowy zwierząt jest umiejętnością ze wszech miar pożyteczną. Wsłuchujmy się więc w to co mają nam do powiedzenia.

R14: Money Bird by AntixiMoney bird

W przypadku kryzysu nie zadajemy już pytania „czy” raczej …”kiedy”, bo to, że system pęka w szwach i rozłazi się jak maturalna sukienka na dojrzałych pośladkach jest pewne.

Popatrzmy więc na USA, tam ponoć wszystko się zaczyna ..ale i kończy Horoskop USA. Obecnie mamy przejście Saturna przez ascendent co nie jest takim rzadkim zjawiskiem – raz na ok 29 lat mamy z taką sytuacją do czynienia. Przy okazji polecam art Wojtka Jóźwiaka – wg mnie najlepiej opisany cykl Saturna ever cykl Saturna Takaka. Taki okres w dziejach kraju (bądź w osobistym doświadczeniu – obecnie jeśli mamy ascendent w Strzelcu) nie należy do najłatwiejszych. Choć w konsekwencji możemy go uznać za bardzo istotny. To stawanie na własnych nogach może być procesem niezwykle bolesnym ale i dającym podwaliny pod coś wielkiego. Przy poprzednim przejściu Saturna mieliśmy do czynienia z afera Iran Contras – grzeszki wychodzą na światło dzienne, musimy dojrzeć i zmierzyć się z własnymi błędami.

saturn-astro-reading
Astrology Reading Cards

Niszczycielski Pluton z kolei, zbliża się do napięciowego układu z Marsem w horoskopie Ameryki. Mars pełni tu ważną rolę – to z jednej strony obraz sił zbrojnych, dyspozytor władcy horoskopu i władcy 2 domu – domu zasobów własnych. W recepcji z Wenus. Wenus w Baranie z kolei doświadcza właśnie tranzytu Urana – a taki układ może przypominać fiskalną Hiroszimę.

Na przełomie września i października 2016 Saturn tworzy kwadraturę do progresywnego Słońca (władza) a Węzeł Wstępujący – opozycję. Z ezoterycznego punktu widzenia Ameryka „odbiera” obecnie swoją karmę.

greed

W horoskopie progresywnym USA – Neptun zbliża się do koniunkcji ze Słońcem a to już jest sytuacja wyjątkowa. Mamy więc do czynienia z iluzją, ułudą i zakłamaniem. Czeka nas medialny spektakl, który wiąże się również z nadchodzącymi wyborami. Ta sytuacja potrwa  nawet do 2019 roku.

Dla lubiących spiskowe teorie dziejów, nie ustalony jest jeszcze wynik wyborów. Możni tego świata jeszcze debatują. Jeśli ktoś wieszczy, to równie dobrze można rzucić monetą – na pewno jakoś trafi.

Jeśli finanse to patrzymy na horoskop FED Horoskop FED rezerwa federalna. Tutaj z kolei mamy kwadraturę Plutona do progresywnego Słońca. Znaczenie tego aspektu podkreśli Mars, który już pod koniec września wchodzi do znaku Koziorożca i spotka się tam z Plutonem.

Taka sytuacja do tej pory nie miała miejsca, trudno jest więc z poziomu umysłu ocenić co tak na prawdę się wydarzy. Odejdzie stare, aby narodziło się nowe. Proces ten odbędzie się przy udziale planet, których działanie nie należy do najłatwiejszych. Czeka nas więc raczej rewolucja niż ewolucja.

Karty Tarota pokazują odwróconą Śmierć i odwrócony Świat. To ewidentnie wskazuje na bessę na giełdzie. Niczego już nie da się wycisnąć z obecnej sytuacji. Kręcimy się w kółko a jedynym rozwiązaniem jest ..radykalna zmiana, która dokona się przy udziale siły odśrodkowej.

A co mówi Wyrocznia.

Wpadł heksagram nr 2, 5 linia zmienna, a po przemianie Heksagram nr 8 (wewnętrzny 23).

Heksagram nr 2 to najbardziej Yin, pasywny, kobiecy, receptywny ze wszystkich heksagramów. Świadczy o sile Ziemi, podporządkowywania się i posłuszeństwa. Jak to się ma do mocarstwa, jakim mieni się USA? Kto śledzi wydarzenia zauważył, że Chiny wyprzedają się z amerykańskiego długu, bo któż by chciał trzymać bezwartościowe papiery?

Piąta linia zmienna radzi aby trzymać się ustalonych norm i reguł, warto działać dyskretnie i unikać niemądrych pomysłów. Mówi ona również o tym, aby silniejszy (bogatszy) zaopiekował się słabszym. Brzmi to niemal jak manifest komunistyczny.

Po przemianie wypadł Heksagram nr 8 – „trzymanie się razem”, połączenie, spółka, lojalność.

hex-8-rojo

Ten Heksagram pokazuje sytuację, kiedy musimy poddać się silniejszemu czyli – unii bądź spółce bo samodzielnie niewiele jesteśmy w stanie zdziałać. To sukces z udziałem kogoś drugiego. Silne parcie USA na pakt z Europą (TTIP) bądź wprowadzenie rządów centralnych, zamiast federalnych. Może się zwiększać udział kontroli Państwa w firmach. Coś na kształt zarządu komisarycznego. Dla Ameryki, jako kolebce kapitalizmu oznacza to niebywałą rewolucję.

Nuklearny Heksagram to 23 – „obdzieranie ze skóry”, zmniejszanie, upadek, okrojenie. To obraz góry, która nie jest w stanie oprzeć się naporowi wiatru i deszczu, nie mając silnych podstaw. To obraz kolosa na glinianych nogach, którego jedyną drogą jest teraz rozpad i ograniczenie.

hex-23

Dodam, że podpisanie aktu Niepodległości czyli powstanie USA odbyło się w roku Ognistej Małpy. mamy więc do czynienia z tzw samoukaraniem, kiedy spotykają się dwa takie same filary w roku obrażają Wielkiego Księcia Jowisza Tai Sui. Ta dość dramatycznie brzmiąca formuła w praktyce oznacza, że to sami na siebie ściągamy kłopoty, poprzez swoją arogancję, nieuwagę czy też złe zamiary.

usa-bazi
bazi-calculator.com

Na dzień dzisiejszy ..inwestujmy w siebie i w złoto – bo to najbardziej lubi Ognista Małpa. Reszta to hazard ..no chyba że ktoś ma Neptuna w 5 domu 🙂 to można. Bony! dolary! tanio 😀 …

Rena

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s