Zaćmienie Księżyca w znaku Ryb 2016

Przed nami kolejne, ciekawe wydarzenie astrologiczne – 16 września o godzinie 20:56 dojdzie do półcieniowego zaćmienie Księżyca. Będzie ono co prawda niewidoczne u nas w kraju, ja jednak jestem wyznawcą teorii, że nie zawsze to czego nie widać nie działa (patrz wirusy np 🙂 )

ryby-astro

Zaćmienie będzie miało miejsce w 25 ° znaku Ryb. Razem ze Słońcem – po przeciwnej stronie zodiaku – w  25 ° znaku Panny odbierać będą napięte układy ze strony wojowniczego Marsa i rewolucyjnego Urana. 

Oddziaływanie zaćmienia, jego czas i obszar zależy od tego jak wpływa ono na nasz osobisty horoskop. Im ważniejsze elementy są aspektowane  tym mocniejsze i dłuższe wpływy na nasze życie.

Warto jednak pamiętać, że nie jesteśmy samotną wyspą i rezonujemy ze światem zewnętrznym. Pamiętajmy, że na pełni krew szybciej krąży, jesteśmy pobudzeni i niecierpliwi. Nawet jeśli my uważamy się za oazę spokoju, nie oznacza to, ze nasz sąsiad ma taki sam sposób na życie. Niestety ..

Silnym więc wpływom planetarnym będą podlegać osoby z trzeciej dekady znaków Zmiennych – Ryby, Panny, Strzelce i Bliźnięta.

Można to zauważyć np w horoskopie Prezesa Kaczyńskiego – zaćmienie w kwadraturze do Urodzeniowego Słońca a w horoskopie progresywnym na osi IC-MC  (kariera kontra korzenie rodzinne, pochodzenie) w opozycji do bardzo silnego Merkurego. Abnegacja i nieznajomość procedur przy nazbyt emocjonalnym podejściu do swojej roli daje mieszankę niebezpieczną i komiczną zarazem.

A planety nadal krążą ..

jk-zacmienie-w-rybach
            program „Astrolog” Krusińskiego

Przy takich układach planet wpływ zaćmienia będzie na pewno bardzo silny. Można ten czas uznać jako początek niezwykle napięciowego etapu w życiu. Tym bardziej, że już 21 września wojowniczy Mars znajdzie się w opozycji do Słońca Prezesa. Pomimo tego, że Kaczyński nie pełni oficjalnie roli w rządzie i tak jego zdanie wydaje się być przesądzające w obecnej polityce kraju. Nawet, jeśli nie interesujemy się bezpośrednio polityką i deklarujemy że nie oglądamy TV to ona interesuje się nami i wpływa na nasze życie niczym nieznośny sąsiad włączający wiertarkę o 5 nad ranem.

Według symboli sabiańskich 25 ° znaku Ryb to „Oczyszczanie duchowieństwa”. Bardzo wymownie brzmiący symbol zwraca uwagę nam na to, jak często funkcja przesłania nam osobę, tak, jakby tabliczka znamionowa miała zastąpić sam przedmiot, który określa. Autorytet buduje się dając przykład swoim życiem a nie z mównicy. Każda struktura i każdy system podlega cyklom. Nic wieczne nie jest ..i rady na to nie ma.

cesarz-apokalypsy
        Tarot Apokalipsy

Natomiast 25 ° znaku Panny to „Flaga w połowie masztu przed gmachem państwowym”. Równie wymowny symbol uczczenia pamięci ważnych osób bądź wydarzeń, wskazujący jednocześnie, że z kimś lub czymś, z poglądami bądź stanowiskami trzeba będzie się zdecydowanie pożegnać. Nadchodzi początek końca pewnej epoki.

A man lowers the Polish national flag at the top of the Presidential Palace to half mast in Warsaw April 10, 2010. Polish President Lech Kaczynski was killed when a plane carrying 132 people crashed in thick fog on its approach to a Russian airport on Saturday, killing everyone on board, officials said. REUTERS/Kacper Pempel (POLAND - Tags: POLITICS DISASTER)
Fot. KACPER PEMPEL REUTERS http://bi.gazeta.pl/im/5/7753/z7753165Q,Na-znak-zaloby-flaga-na-Palacu-Prezydenckim-zostal.jpg

Rena

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s