Jowisz w Wadze i inne (nie)szczęścia

Przed nami kolejne, astrologiczne wydarzenie – Jowisz, największa planeta układu słonecznego,  9 września 2016 roku o godzinie 13:18 zmienia znak i na kolejne 12 miesięcy mości się w znaku Wagi. Pobędzie tam do 10 października 2017 roku.  Jowisz symbol
Dla ciekawych, piąta planeta od Słońca – Jowisz – przebywa w jednym znaku około roku. Ostatni pobyt Jowisza w Wadze to okres od września 2004 do października 2005 roku.

Jowisz włada wszystkim co jest duże, ekspansywne, gorące i błyszczące. Pod jego rządami wszystko wydaje się większe, potężniejsze, chcemy się grzać w świetle jupiterów, przemawiać z ambony, być widoczni.

To władca znaku Strzelca, pod jego opieką znajdują się sale sądowe, wykładowe czy ołtarze w kościele.

Uroczy, jowialny optymista swe znaczenie zawdzięcza również Jowiszowi, dzięki czemu obdarzamy taką osobę bezwarunkowym zaufaniem.

Co się dzieje kiedy spotka się Wielkie Szczęście – Jowisz z Małym Szczęściem – Wenus – władcą znaku Wagi? 

libra2

Jowisz w Wadze podkreśli cechy charakterystyczne dla tego znaku. Zarówno te dobre, jak i te kłopotliwe. Jowisz zadziała jak szkło powiększające – ładne będzie ładniejsze, duże będzie większe, a bogaci jeszcze bogatsi. Waga ceni sobie artyzm, harmonię i dyplomacje. Konfliktów unika jak ognia, a w obliczu konfrontacji balansuje niczym saper na polu minowym.

Jowisz wzmocni te cechy, łagodząc otwarte konflikty, preferując metody dyplomatyczne raczej niż te siłowe. Jeśli jednak sprawa wymagać będzie radykalnych rozwiązań, zanim się zdecydujemy którą kończynę obciąć – pacjent może nie wytrzymać.

Wiele będzie się w tym czasie mówić o równouprawnieniu, sprawiedliwym traktowaniu słabszych i potrzebujących, wzrośnie zainteresowanie kulturą i sztuką, wszak Waga to największy esteta w zodiaku.

Generalnie w tym okresie będziemy się kierować zasadą, że lepiej z mądrym i bogatym znaleźć niż …z biednym i głupim zgubić. Nieco to pachnie koniunkturalizmem ale niestety takie bywają realia związków z Jowiszem w znaku Wagi.

Jest i ciemna strona mocy – to unikanie decyzji i zobowiązań. Bycie w wiecznym rozkroku pomiędzy „iść czy zostać” (Lech Wałęsa jako zodiakalna Waga nie chce ale musi).

No i drogie Wagi ..trzeba się liczyć ze wzrostem wagi (ważnosci 🙂 ) * . Takie hasła jak materializm, stagnacja, kręcenie się w kółko musimy również brać pod uwagę.

Trudniej będzie zrezygnować w tym czasie z ciepłej posadki i wyruszyć w Bieszczady ..Co nie znaczy, że nie znajdą się i tacy śmiałkowie pragnący całkowicie zrewolucjonizować swoje dotychczasowe życie. Sprzyjać temu będzie opozycja Jowisza do Urana – pod koniec grudnia 2016 (bardzo ciekawa data) oraz we wrześniu 2017 budząc w nas niezwykłą potrzebę wolności i niezależności.

Już na początku października 2016 roku Jowisz i Mars będą ze sobą rywalizować o to, kto jest większym awanturnikiem. Na giełdzie nasilą się tendencje spekulacyjne. Stawianie wszystkiego na jedną kartę w sposób brawurowy i spektakularny. Towarzyszyć temu będzie radosna ekscytacja – jak dziecku, które bawi się zapałkami.

W trzeciej dekadzie listopada 2016 Jowisz z Plutonem podsycać będzie nastroje fanatyczne i nasili się walka o władzę. Szczególnie będzie to dotyczyć wielkich instytucji w tym kościoła. Taki układ powtórzy się również w sierpniu 2017 roku.

Przypomnę, że w Tarocie Jowisza przedstawiała karta Papieża, inaczej zwanego Arcykapłanem.

Tarot_1JJ_-_Jupiter
Tarot Szwajcarski

Pod koniec 2016 roku (okolice Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia) Jowisz wraz z Uranem, Saturnem i Wenus utworzy niezwykłą konfigurację, która uzmysłowi nam, na ile jesteśmy w stanie się poświecić aby wygrać walkę o władzę. Nadużycie władzy wejdzie niektórym w krew.

Podczas pobytu Jowisza w znaku Wagi powinniśmy uważać szczególnie na wątrobę i płuca. Hedonistyczne podejście do jedzenia (czytaj: przejadanie się) nie pozostanie bez odzewu ze strony naszego ciała.

Znaki żywiołu powietrza w tym czasie mogą czuć się uprzywilejowane. Wagi, Wodniki i Bliźnięta. Szczególnie Wodniki, które w tym czasie nie odbierają trudnych aspektów od złoczynnych planet. U osób z zaznaczeniem znaku Wagi mogą się uwypuklić cechy zarówno te dobre jak i te, których chcemy się pozbyć. Natomiast Bliźnięta, jak pozostałe znaki jakości zmiennej mają do czynienia z Saturnem i Neptunem co nieco krępuje ruchy.

Barany, Strzelce i Lwy – macie szanse zabłysnąć. Ambicje wam wzrosną (u Lwów ..o ile to możliwe jeszcze bardziej 🙂 a jeśli z tego skorzystacie – awanse i spektakularne sukcesy gotowe.

Ziemskie Byki, Panny i Koziorożce mogą z powodzeniem zapełniać swoje spiżarnie – koniecznie jednak zadbać o sporządzanie umów – nic na gębę bo tego pożałujecie.

Żywioł wody reprezentowany przez Skorpiony, Ryby i Raki może liczyć na wyostrzenie, już i tak niezwykłej intuicji. Nowe projekty a może i nowy członek rodziny całkowicie Was pochłoną. Mars i Pluton – władcy Skorpiona – mają z Jowiszem za zadanie nawracać ogniem i mieczem. Zemsta skorpionia to czyste i nieopanowane zło. Radzę o tym pamiętać 🙂

Warto więc ten czas poświęcić na robienie zapasów, zapewnienie sobie stabilizacji na poziomie materialnym, bo czasy są niepewne a Saturn nieubłaganie do Koziorożca zmierza. Będziemy musieli wtedy ..zacząć korzystać z tego, co zgromadziliśmy ..ale to temat na zupełnie inną historię.

value
Napoleon Hill Prosperity Cards

Rena

 

* i tak wszystko zależy od indywidualnego horoskopu

Chcesz wiedzieć jak Jowisz zamanifestuje się w Twoim horoskopie? zapraszam serdecznie na indywidualne konsultacje

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s