Prognoza sierpień 2016

Sierpień 2016 czas zacząć . U nas pełnia lata a według kalendarza chińskiego powoli jesień się zaczyna, kiedy 7 sierpnia Słońce przejdzie połowę znaku Lwa.

unplag

 

Już we wtorek, 2 sierpnia o 22:45 mamy nów w 11⁰ znaku Lwa. To silny impuls energetyczny, jeśli oddziałuje na nasz urodzeniowy horoskop może mieć kluczowe znaczenie w rozwoju.

Przypomnę, że wszelkie lunacje – nowie, pełnie czy kwadry, oddziałują kilkanaście godzin przed i po ścisłym aspekcie. Jeśli są to zaćmienia, a w nadchodzącym miesiącu będziemy mieć zaćmienie Księżyca w 26⁰ Wodnika (pełnia na osi Lew – Wodnik), mogą swoją energią oddziaływać nawet na nadchodzący rok. Wszystko oczywiście zależy od tego w jaki sposób energia planet rezonuje z naszym urodzeniowym zestawem.

sierpień 2026

menu kalendarz

 Kalendarium ważniejszych wydarzeń planetarnych:

2 sierpnia

Godzina 22: 45 – nów w 11 stopniu znaku Lwa. Według symboli sabiańskich ten stopień to: „dzieci na huśtawce pod osłoną ogromnego dębu”.

dąb

W tym symbolu zawarta jest informacja o potrzebie ochrony, aby symboliczne dziecko, osoba wymagająca zaopiekowania się mogła ze spokojem bawić się na huśtawce bez obaw o przyszłość. Co to dla nas oznacza? Po pierwsze warto abyśmy sprawdzili swoje polisy ubezpieczeniowe – czy aby nie lekceważymy zagrożeń związanych z podróżą czy np. z domem. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest przyszłość nasza i naszych dzieci. Jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa na poziomie materialnym jest ..oszczędzanie. Dąb ma to do siebie, ze jest wielkim i twardym drzewem, które nie ugina się pod byle wiatrem czy burzą. Stoi twardo w pionie. Jednak jeśli zostanie zaatakowany przez czynniki zewnętrzne (czy pogodę czy ..szkodniki), może się przewrócić w najmniej oczekiwanym momencie. Robi wtedy ogromne spustoszenie wokół siebie. Jeśli więc liczysz w przyszłości na opiekę instytucji, które na dziś wydają się Tobie nie do ruszenia, jak dąb, nie zapominaj o tym, że możesz stać się ich ofiarą. Jak mawiają wielcy mistrzowie „trzymaj jajka w różnych koszykach”.

7 sierpnia

Godzina 3:53 rozpoczyna się kolejny miesiąc wg kalendarza chińskiego, będzie to miesiąc Ognistej Małpy. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że rok Ognistej Małpy serwuje nam cała gamę wydarzeń, które trudna nazwać spokojnymi i harmonijnymi. A w sierpniu będziemy tego doświadczać razy dwa.

Dodatkowo do Centrum (uwagi) krajów, miast, państw czy firm zawita gwiazda 5, której energię można porównać do działania Saturna, który w astrologii zachodniej ma raczej kiepską prasę. To bezkompromisowy i bezwzględny „urzędnik” – Cesarz, który nie znosi sprzeciwu. Rządzi twardą ręką i z siłą walca drogowego rozprawia się z przeciwnikami.

To najpotężniejsza ze wszystkich energii, uznawana również za Gwiazdę zniszczenia i destrukcji. Ponieważ tego roku w centrum (uwagi) znajduje się Gwiazda 2 ( min łagodność, kobiety, pasywność), która związana jest również z żywiołem Ziemi, tak jak 5 i Gwiazda nr 8, która rządzi w okresie obecnego 20lecia od 2004 do  2013 roku, również związana jest z żywiołem Ziemi.

mapa Polska flying star

Warto więc szczególną uwagę zwrócić na tematy związane z tym żywiołem czyli: kłopoty z systemem trawiennym, ospałość, kłopoty z nieruchomościami, czy z ziemią. Lepiej unikać remontów w tym miesiącu, a jeśli już musimy to lepiej nie rozpoczynać od centrum – mieszkania, domu. Uwaga również na osuwiska ziemskie, spadające skały czy urwane gzymsy. Mogą pojawić się również kłopoty z kręgosłupem. Gwiazda 5 w Centrum pogłębia działanie negatywnej energii. Jak w soczewce skupiają się w niej wady i uwypuklają skłonności destrukcyjne i agresywne. Symbolicznie 5 przypomina tyrana, generała, który ma do dyspozycji odbezpieczoną broń. Nie rzadko atomową.

Ponieważ Ognista Małpa uwielbia aktywność i nie uznaje półśrodków możemy więc liczyć w tym miesiącu (do 7 września) na moc atrakcji.

miesiąc Ognistej Małpy
http://bazi-calculator.com

Miesiąc rozpoczyna się w dniu Metalowego Koguta – jak widać na powyższym wykresie (Kalkulator Wojtka ) Metalu nie zabraknie. Ten żywioł utrwala, jego ruch skierowany jest do wewnątrz.

Metal to między innymi:

  • Transport
  • Komputery
  • Medycyna
  • Telekomunikacja
  • Energia elektryczna
  • Wyposażenie domu
  • Mosty
  • Nóż

Symbolicznie z tym żywiołem wiąże się smak ostry, zmysł zapachu, w przypadku dolegliwości zdrowotnych mogą one dotyczyć układu oddechowego czyli np. astma, kłopoty z zatokami. Mogą pojawić się również problemy skórne czy niespodziewane jak na tę porę roku grypy czy stany zapalne. Lepiej nie eksperymentować w tym miesiącu z włosami. Efekty mogą być opłakane.

a new day.jpg
Karty Crazy sexy love notes Kris Carr

Emocją Metalu jest smutek (depresje) natomiast w tym miesiącu towarzyszy nam również Ogień, który to przeciwnie odpowiada za uśmiech i entuzjazm. Ponieważ Ogień topi Metal, na smutki najlepszym lekarstwem będzie optymizm i radość.

Ponieważ Metal związany jest również z sądownictwem i skrajnymi poglądami możemy się spodziewać w tym miesiącu ciągu dalszego serialu pt „Trybunał Konstytucyjny i co dalej”. Władza sadownicza powinna się mieć na baczności, nie wykluczone konflikty w tym obszarze.

 Metal o polaryzacji Yin może również sprzyjać wszelkiego rodzaju tajemnym układom, wychodzeniu na światło dzienne sprawom, które ze swojej natury lepiej żeby były skrywane. Tajemnice wywiadów, szpiegostwo czy powiązania mafijne mogą wyjść na światło dzienne.

12 sierpnia

Dzień należeć będzie do Ognistego Tygrysa, który będąc w konflikcie z władcą zarówno roku jak i miesiąca – Ognistą Małpą może wywołać duże zamieszanie. Jeśli masz w portrecie jedno z tych zwierząt (dodatkowo również Węża) zachowaj szczególną ostrożność przy obchodzeniu się z ogniem! Również uwaga na sprzęt komputerowy. W godzinie Metalowego Tygrysa – około 3 w nocy będzie koniunkcja Księżyca z Marsem w Strzelcu – taki układ co prawda nie jest niczym wyjątkowym, jednak przy tak konfliktowej energii warto zachować szczególną ostrożność.

O godzinie 14:51 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Saturnem dokładnie w sercu Skorpiona czyli na gwieździe Antares, która uchodzi za wyjątkowo złowróżbną. Dzień więc może być bardzo napięciowy a pożar może zostać wzniecony od jednej iskry. Osoby urodzone na początku grudnia (Strzelce), marca (Ryby), czerwca (Bliźnięta) a szczególnie września – Panny powinny zachować wyjątkową ostrożność. 1 września dojdzie do zaćmienia Słońca w 10⁰ znaku Panny, a będzie to dzień Ognistego Psa. Przy tak dużym nagromadzeniu nieharmonijnych układów o konflikt nie trudno.

15 sierpnia

Dzień Ziemskiego Węża, Księżyc z kolei spotka się z Plutonem w znaku Koziorożca. Kolejny dzień, którego energetyka zapowiada nagromadzenie trudnych energii. Przypomnę tylko, że w roku, którym opiekował się Ziemski Wąż wybuchły zamieszki na Placu Niebiańskiego Spokoju. W kraju mamy tego dnia święto, miejmy więc nadzieję, że nikomu nie będzie się chciało manifestować.

18 sierpnia

Wodna Małpa i zaćmienie Księżyca w 26⁰ Wodnika o godzinie 11:26. Pełnia to czas kiedy krew szybciej krąży, stajemy się pobudzeni i hiperaktywni. Wodna i Ognista Małpa obok siebie mogą wpływać na problemy z ciśnieniem krwi i  krążeniem.  Sercowcy więc, dbajcie o siebie. Na poziomie indywidualnym warto sprawdzić (choćby tu: astro.com) jaki obszar w naszym horoskopie dotyka zaćmienie – może to być np świetny czas na radykalne zamykanie spraw z przeszłości.

manifestation moon
Moon phases cards

24 sierpnia

Ziemski Tygrys – konflikt z władcą roku i miesiąca oraz bardzo niebezpieczna koniunkcja Saturna z Marsem na Antaresie i Marsie horoskopu III RP. Jednoczesne pobudzenie i blokowanie musi znaleźć ujście. Jeśli wiec z pełną mocą wciskasz gaz i hamulec, a robisz to siedząc na beczce prochu to nie spodziewaj się hiszpańskiej inkwizycji a raczej rewolucji, która będzie musiała być stłumiona. W horoskopach państw Mars oznacza również siły zbrojne ..

Znaki zmienne z pierwszej dekady znaku –  zachować szczególną ostrożność.

27 sierpnia

Metalowy Wąż – ostrożnie na drodze i w pracach z wykorzystaniem ostrych narzędzi. Rozchodząca się kwadratura Marsa do Neptuna wzmacnia poczucie osłabienia i niepewności.

30 sierpnia

Drewniana Małpa – perfekcjonista wiecznie głodny informacji. Merkury w koniunkcji z wybuchowym i głodnym władzy Jowiszem na najbliższe trzy tygodnie wchodzi w ruch wsteczny. Wenus wchodzi do swojego władztwa czyli do znaku Wagi. Niezabliźnione rany i urazy mogą stać się wstępem do kolekcjonowania skalpów swoich wrogów na ścianie. Zwie się to rewanżyzm ..czyli upodobanie do rozpamiętywizmu i biciapianizmu.

1 wrzesnia

Ognisty Pies, zaćmienie – koniunkcja Słońca i Księżyca w 10⁰ znaku Panny w opozycji do Neptuna, w kwadraturze do Saturna i półtora kwadracie do Urana. Zamęt, lęk, a jednocześnie pobudzenie i wielość bodźców zewnętrznych. Poczucie, jakby jadąc motorówką na środku oceanu nagle ktoś nam wyłączył wszystkie urządzenia nawigacyjne. Energia żywiołu Ognia w takim nagromadzeniu może również spowodować Blackout, awarie prądu czy nawet niebezpieczne zjawiska w elektrowniach. Podczas zaćmień zjawiska pogodowe są bardziej intensywne i nieprzewidywalne.

pokeymon_fire_doom_dog_by_dynamo_xr

Rena

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s