Prognoza lipiec 2016

Na Giełdzie jak w soczewce odbijają się nastroje ludzi – ich oczekiwania, pragnienia ale i lęki czy niepokoje. Emocje związane są z konkretnym żywiołem, bieżącą jakością czasu, która dominuje. Spójrzmy więc czy w obecnym okresie inwestorzy potrafią przewidzieć naturalne trendy..

Skąd nietypowa reakcja polskiej giełdy na wydarzenia weekendowe?

W weekend miały miejsce dwa ważne wydarzenia.

Najpierw atak terrorystyczny w Nicei a następnie próba puczu w Turcji.

O ile oba można rozpatrywać w dowolnej kategorii – zaplanowanych, losowych, spiskowych itd. o tyle ich efekt dla polskiego rynku jest co najmniej zaskakujący.

W poniedziałek wydarzenia te nie pozostawiły praktycznie żadnego echa na rynkach wschodzących ( mam na myśli głównie rodzimy parkiet ), co można chyba przyrównać do abstrakcji lub ignorancji. Czyżby zagrożenie wojną domową oraz kolejne ataki na Francuzów nie robiły już na nas żadnego wrażenia?

Zachowanie rynku akcyjnego w Polsce jest o tyle osobliwe, że jesteśmy identyfikowani w zakresie potencjału w świecie mniej więcej na równi z Turcją, tymczasem Nasza giełda notuje dzisiaj ponad 1% wzrost.

W związku z powyższym zapytałyśmy kart co jest przyczyną takiego obrotu spraw.

Odpowiedz kart – mamy do czynienia z manipulacją dużej korporacji/ przedsiębiorstwa, możliwe, że o strukturze instytucjonalnej. Odwrócona 4 monet to typowy obraz kogoś, kto wydaje bez długoterminowego planowania w stylu ” a po nas choćby potop”. Karta Maga informuje nas, że bieżące ruchy na giełdach spowodowane są czyimś zaplanowanym interesem. Nie ma się czemu dziwić, w sumie giełda na tym polega, jednak w nadchodzącym czasie pojawia się karta odwróconego Księżyca czyli inwestorom (tym mniejszym) spadną klapki z oczu i nie będzie to miłe przebudzenie. Odwrócona 8 mieczy informuje o zmianach, które będą ogromnym zaskoczeniem. Inwestorzy będą zmuszeni zmienić dotychczasową politykę finansową. Energia tej katy to jednorazowe, krótkie cięcie, na które trzeba być gotowym. Strategia wszystko albo nic – tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 

rozkład giełda 18 lipca 2016

Co ciekawe Nasza giełda po dzisiejszych wzrostach wygenerowała sygnał KUPNA co oznacza, ze potencjalny maluczki inwestor właśnie teraz kupuje akcje. Można domyślać się, że celem wspomnianej manipulacji jest dystrybucja posiadanych aktywów, niestety nie wyjdzie to na jaw. Nie mniej jednak w ciągu miesiąca czasu inwestorzy którzy teraz wchodzą na Nasz rynek obudzą się z ręką w nocniku.

Doradzamy zatem roztropność i baczne obserwowanie sytuacji, szczególnie na pojawiające się anomalia.

( Patrz cisza medialna jaka miała miejsce przez weekendem)

Co dalej z Deutsche Bank – prognoza do końca roku

Pojawiające się raczej w ograniczonym zakresie informacje na temat złej kondycji DB stały się również inspiracją dla nas do pochylenia się nad tematem. Potencjalnie zachwianie się niemieckiego giganta ( do czego doprowadzić właściwie mogłoby moim zdaniem samo upowszechnienie informacji o jego kłopotach ) doprowadzi do efektu domina w systemie finansowym ( sytuacja tożsama z Lehman Brothers ). Analogię na podstawie kursu akcji przedstawia wykres poniżej.

wykres deutche bank

Źródło: http://dailybail.com/home/chart-is-deutsche-bank-the-new-lehman-brothers.html

Do końca roku w kartach nie widać upadku, jednak będzie to bardziej przelewanie z pustego w próżne/leczenie syfa pudrem/podtrzymywanie trupa. Do tej stymulacji może przyczynić się pozornie nie związany z rynkami finansowymi program który może  zostać wprowadzony w Niemczech.

Jednocześnie karty wskazują na niemożność zastosowania tzw. ball-in’u czyli sytuacji zgodnej z dyrektywą unijną BRRD w której kłopoty Banku tożsame są z pozyskiwaniem środków na jego ratowanie w pierwszej kolejności od akcjonariuszy i depozytariuszy zamiast od wszystkich podatników ( pomoc rządowa ). 

Szantaż akcjonariuszy w kartach – jeśli taka opcja miałaby mieć miejsce to koniec, pociągnięcie wszystkich na dno.

Odwrócona 5 buław na początku rozkładu to niebezpieczeństwo poddania się silniejszym naciskom, prawom rynku, bez możliwości dania racji. Dwójka buław wskazuje na zakulisowe kontakty, rozmowy, które mogą się skończyć ukrytym, cichym porozumieniem. Odwrócona dwójka monet i Król Kielichów pokazują wyraźnie na arogancje Banku. Jestem jaki jestem, silny, mam swoją pozycję i co mi tutaj będziecie wciskać. To ewidentne balansowanie na krawędzi, która bez podjęcia kroków w kierunku zmiany, może ściągnąć ten Bank w przepaść. 

rozkład deutche bank 2016

Światowe dni młodzieży

Jeśli chodzi o Światowe Dni Młodzieży karty pokazują się niestety niezbyt optymistyczne. Zważywszy na to, że będzie to miesiąc Ognistej Małpy w roku Ognistej Małpy a w Centrum znajdzie się energia wybuchowej i niebezpiecznej 5 nie będzie to najspokojniejszy czas. 

6 mieczy i odwrócona 5 mieczy może niestety wskazywać na poważne problemy „w drodze”. Transport i komunikacja mogą być najsłabszymi ogniwami. Dodatkowo odwrócone Koło Fortuny i karta Śmierci może wskazywać na niebezpieczeństwo wydarzeń losowych, które są poza naszą kontrolą. Z kolei 10 kielichów znajduje się na miejscu „czego należy unikać”. Krótko i zwięźle – unikamy większych skupisk ludzi, obchodów, świętowania i jubileuszy. Najlepiej pozostać wtedy w domu.  

rozkład śdm

Tymczasem w Turcji

Krótko o sytuacji w Turcji, bo choć powoli Ognista Małpa przyzwyczaja nas do niepokojów na poziomie lokalnym, ale należy pamiętać, że takie niepokoje wywołane w latach Małpy rozprzestrzeniają się dalej. Tak było np z rozpadem Jugosławii, który przerodził się w wojnę w samym centrum „nowoczesnej” Europy. 

Jak widać w kartach obecną sytuację obrazuje odwrócona karta Wagi – czas, jakby sprawiedliwość nie istniała. Koło Fortuny informuje, że sytuacja jest dynamiczna i wiele zależy od nastrojów za to piątka kielichów i karta diabła zdecydowanie mówi o czystkach, rozpamiętywaniu i pójściu Turcji w kierunku dyktatury. Co zresztą i bez kart daje się przewidzieć …

rozkład turcja lipiec 2016.jpg

Krótko o sytuacji w USA .. Zamieszki w Baton Rouge mogą stać się początkiem „pełzającej” rewolucji ..sytuację będziemy śledzić na bieżąco.

ace of wands rohring

zespół Biznestarot 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s