Bitcoin – szansa czy zagrożenie ?

          Rynki szaleją, rok Ognistej Małpy daje do wiwatu. To co się dzieje można określić w prostych słowach terminem – chaos.

Postaramy się z Pauliną wspólnie rozsupłać nieco sytuacje na rynkach, z punktu widzenia ekonomii i ezoteryki. Prognozy są subiektywne, ale jak zobaczycie, niezwykle przydatne przy inwestowaniu np.

Prosperity cards Napoleon Hill
Prosperity cards Napoleon Hill

Dziś na warsztat bierzemy Bitcoina – nadzieję wolnego świata na bezpieczne i wolne od „banksterki” transakcje.

Ale czy rzeczywiście warto zainteresować się tą kryptowalutą w przypadku długoterminowych inwestycji?

Komentarz Pauliny dotyczący bitcoina:

 

Postanowiłyśmy przyjrzeć się Bitcoin’owi czyli krypto walucie, szturmem zdobywającej popularność zwłaszcza w USA.  W ciągu ostatnich 3 miesięcy wartość BTC wzrosła o prawie 70% co spowodowane było dwoma wydarzeniami – Brexit oraz zmniejszeniem produkcji BTC.  Dość zaskakująco bitcoin stał się bezpieczną przystanią, reagującą podobnie jak złoto czy frank szwajcarski.

W ciągu najbliższego tygodnia opublikowana zostanie informacja dotycząca najprawdopodobniej podpisania jakiegoś dokumentu możliwe, że o charakterze podatkowym, który doprowadzi do radykalnej zmiany, rewolucji, po której nastąpią  powtórne narodziny, nowy początek.

bitcoin brexit

twórca bitcoina dość długo pozostawał nieznany, a transakcje bez nadzoru centralnego dają z jednej strony pełną swobodę działania ale i otwiera się furtka dla czarnego rynku.

Zapytałam więc Wyrocznię, Księgę I Cing o to, jak będzie się kształtować sytuacja bitcoina w nadchodzących trzech miesiącach.

Wypadł Heksagram 48(38) – 2 i 3 linia zmienna. Po przemianie wypadł Heksagram nr 8(23). W nawiasach zaznaczyłam heksagramy wewnętrzne tzw nuklearne.

Heksagram 48 nosi nazwę „Studnia”

hex 48 rojo

Studnia, jako źródło życiodajnej energii wydaje się być niewyczerpane. Może z niej korzystać każdy, kto jest spragniony i potrzebuje spełnienia. Jest to więc obraz źródła dostępnego dla wszystkich. Bogactwa są w zasięgu twojej dłoni, musisz tylko umieć je podnieść.

Ogólna dostępność do źródła obfitości – takie więc były założenia twórcy czy twórców kryptowaluty.

Druga linia zmienna mówi o tym, ze studnia jest stara i zużyta, a wiadro jest nieszczelne. Można to przyrównać do sytuacji, kiedy nie staje sił na zamiary. Kiedy „dobry” człowiek chce pomóc innym, ale nie potrafi wycofać się umiejętnie ze sfery złych oczekiwań (czarna strefa).

Trzecia linia zmienna mówi o tym, że woda w studni jest już czysta ale nikt z niej nie pije. Jeśli posiadasz mądrość, koniecznie postaraj się aby ona została spożytkowana. Warto pomyśleć o większej otwartości i jawności twórców aby nie zostać posądzonym o złe intencje. Przedsięwzięcie wymaga jeszcze dopracowania.

Heksagram 38 mówi o opozycji, „stawaniu okoniem”, być może nie nadszedł jeszcze czas na głębokie zmiany i nie ma woli aby bitcoin stał się na prawdę wolną walutą.

Po przemianie wypadł Heksagram nr 8 ” Związek”, ” Trzymanie się razem” lub inaczej „Przybliżenie”

hex 8 rojo

Ten heksagram mówi o wejściu w związek z kimś, kto jest lojalny i gotów na wzięcie odpowiedzialności za dzieło.

Może to oznaczać spółkę, ale też i nadzór z zewnątrz. Przy wejściu w spółkę, układ następuje powolny rozpad na części integralnej całości, co może skutkować osłabieniem podstawowej zasady jedności.

Fałsz prowadzi do nieszczęścia, chciwość wywoła niepowodzenie, które uderzy później.

Wygląda na to, że im silniejszy będzie kurs bitcoina tym większe będą zakusy państw (banków) do tego aby nadzorować przepływy finansowe. Niestety może się to udać a to skutecznie doprowadzi do sytuacji, kiedy bitcon utraci swoją suwerenność. No ale to jeszcze nie teraz …

Wyrocznia zwraca uwagę na umiarkowanie, co wskazywać może na wyczekanie momentu na inwestycje ( kiedy nowe regulacje będą już znane )  i ostrożność związaną z dywersyfikacją środków. Nie mniej jednak wysoki wzrost wartości BTC w ostatnich miesiącach czyni z niego ryzykowny, ale w perspektywie czasu potencjalnie opłacalny składnik portfela.  http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/ue-chce-wprowadzic-nowe-ograniczenia-dla-bitcoinow-i-kart-prepaid,658922.html

BT  

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s