Skutki referendum w Wielkiej Brytanii dla Polski cz. 1

           Obyś w ciekawych czasach żył ..no i wygląda na to, że powoli spełnia się to proroctwo. Rok Ognistej Małpy funduje nam pełną gamę emocji i wydarzeń, które można określić jednoznacznie – spodziewaj się ..niespodziewanego.

finances
Past Life Oracle

Sytuacja ekonomiczna jest mocno napięta i nie ma faktycznego znaczenia czy Wielka Brytania wyjdzie, czy pozostanie w Unii. Takiej ilości nagromadzonej energii niechętnej UE nie da się zamieść pod dywan. To bomba z opóźnionym zapłonem.

Pytanie do Tarota: Jakie będą skutki referendum w Wielkiej Brytanii dla Polski z punktu widzenia ekonomii. Rozkład Droga Hajo Banzhafa.

rw06pentacles                                     rw05swords

rwpageswordsrwtowerrw06cups

rw02swords                                       rw10cups

Wieża, jako główna karta rozkładu informuje o gwałtownej reakcji naszego rynku po ogłoszeniu wyników referendum. Ciekawostką jest fakt, że budynek Parlamentu Europejskiego w Strasburgu dokładnie przypomina biblijna wieżę Babel. Wszyscy wiemy jak to się skończyło.

Parlamnt europejski

Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu

Karty po lewej stronie mówią o przeszłości, a po prawej pokazują kolejne etapy w przyszłości.

6 monet – ten co ma więcej, daje temu co ma mniej. Takie mniej więcej były założenia Unii Europejskiej. Transakcje wskazane przez tę kartę są oparte na obopólnych korzyściach. Paź Mieczy to niespokojna, młodzieńcza i nieprzewidywalna energia. Obecność tej karty (w czasie przeszłym) może wskazywać na dość beztroskie wykorzystanie funduszy. Brak wiedzy, doświadczenia czy po prostu zwykła bezmyślność doprowadziła do 2 mieczy. Czyli szach mat i ..sprawdzam. I to się właśnie teraz dzieje (obecne kontrole CBA w Urzędach Marszałkowskich).

Najbliższą przyszłość pokazuje karta 10 kielichów – czyli „dobre bo polskie”. W ekonomii może to oznaczać skoncentrowanie się na rynku wewnętrznym, co da w efekcie energię wskazaną przez 6 kielichów. Życie przeszłością, tym co już było i obrazuje raczej regres niż progres. To karta tradycji i poszukiwaniu poczucia bezpieczeństwa w doświadczeniach z „dzieciństwa”. Taki np teleranek 🙂

Rozkład zamyka karta 5 mieczy, którą na prawdę trudno uznać za kartę pozytywną. Bunt, ranienie siebie nawzajem, i brak oczekiwanych efektów. Jest to też karta szalonych pomysłów, które są kompletnie oderwane od rzeczywistości. Zważywszy na to, że ekonomia rządzi się twardymi regułami, załamanie rynku jest więc całkiem prawdopodobne.

A jakie będą skutki dla Polaków mieszkających na Wyspach? 

Na pewno stracą ci, którzy nastawieni są na szybki zysk i chowanie w skarpetę (odwrócona Królowa Monet). Również nastawienie się na życie z zasiłku nie jest dobry pomysłem bo w tym obszarze nastąpią największe zmiany (karta XVIIII Minchiate Tarot Charity Dobroczynność – odwrócona) na niekorzyść obcokrajowców.

Za to osoby z otwartą głową, pełne energii i nowych pomysłów mają ogromne szanse na rozwój i wzrost. Nagromadzenie energii Ognia wskazuje na podejmowanie ryzykownych działań z doskonałym skutkiem (patrz obrazek poniżej).

układ nasie w GB

Na dziś niedziałanie  jest doskonałą strategią, oby lęk nie stał się jedynym doradcą.

Rena 

W następnej części o wpływie tego co się dzieje na Wyspach aspekcie społecznym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s