Brexit – czy czeka nas czarny czwartek?

Temat arcyciekawy, bo po pierwsze – skąd w ogóle pomysł referendum? Wydaje się, że Premier Cameron zachował się jak poniewierana latami żona alkoholika. Straszy, że odejdzie, a jak przychodzi co do czego ..to i tak zostaje na starych śmieciach licząc, że ten przestanie pić i bić. Po kolejne, nie ma pewności czy referendum jest wiążące, czy jest to tylko pokaz siły a raczej bezsilności i ostateczna decyzja nie zależy od wyników referendum.

Podstawowa zasada – przeczytać co ważniejsze sondaże i opinie, a potem czekać aż wyjdzie dokładnie odwrotnie.

Przy tak dużym szumie informacyjnym, trudno mi było zachować dystans, zapytałam więc Najmądrzejszej z Mądrych – Wielką Księgę „Wszystkiego” czyli I Cing. Moje pytanie brzmiało – „jak zagłosują Anglicy w referendum 23 czerwca 2016 r?”

Wypadł Heksagram 38 – „Rozdźwięk, Opozycja, Przeciwieństwo, Odstępstwo”

linie zmienne: 3 i 5

hex 38 rojo

Ponieważ Księga Przemian (ICing) jest nie tyle narzędziem wróżbiarskim, ile zapisem (wszystkich) procesów odbywających się we Wszechświecie. Przy okazji polecam korzystać z wielu źródeł. Na końcu art podam kilka najważniejszych tytułów dostępnych na naszym rynku.

Heksagram 38 składa się z dwóch trigramów sprzecznych ze sobą a więc jest to Woda i Ogień. Dlatego Księga mówi tutaj o rozdźwięku, opozycji. Nie da się tych dwóch energii pogodzić. Ogień płonie ku górze, woda zaś spływa w dół.

trigram jezioro Dui
Trigram Dui Jezioro
trigram Li
Trigram Li Ogień

Według tekstu z grobowca Han mowa tu jest o czymś takim jak „stawanie okoniem”, widać to wyraźnie w sondażach, gdzie Anglicy deklarują swoją odrębność od Unii czyli stają okoniem.

W losowaniu wypadły mi dwie linie zmienne 3: „teraz donikąd nie zajdziesz i poczujesz się odizolowany od innych” ( I Cing Kim Farnell)

 i 5: „Pojawi się uczciwa osoba, która pomoże Ci uporządkować różne sprawy. Nie ma potrzeby z żalem spoglądać wstecz.” (j.w.)

Czy będzie to odgórna decyzja „ważnej osoby” jako autorytetu, dzięki której sytuacja nie będzie wyglądać tak dramatycznie jak to jest opisywana?

Heksagramem wewnętrznym – nuklearnym jest Heksagram 63 – „Po dokonaniu”

hex 63

Co można tłumaczyć, jako koniec pewnego cyklu. Wszystko co mogła „zrobić” Anglia w Unii już się zadziało. Czas więc na zmiany.

po przemianie Heksagram nr 1 Twórczość 

hex 1 rojo

Ten Heksagram, jest najbardziej Yang ze wszystkich, można uznać, że dzieje się właśnie „wola Nieba”. Energia Yang oznacza czwarty miesiąc chińskiego kalendarza (maj/ czerwiec) czyli szczyt światła przed letnim przesileniem i dotyczy spraw „na zewnątrz” w odróżnieniu od Yin, które dotyczy sytuacji „wewnątrz”. Czyli referendum może zakończyć się pragnieniem wyjścia na zewnątrz, poza Unię.

Kluczem wydaje się piata linia zmienna w Heksagramie 38, kto lub co może być autorytetem (ponieważ Li oznacza kobietę w średnim wieku, a Dui symbolizuje również kobietę być może będzie to kobieta), który wpłynie na końcową decyzję. Heksagram wróży pomyślność jedynie w małych sprawach, jeśli więc nie da się pogodzić w kluczowym temacie, być może da się osiągnąć kompromis w drobniejszych sprawach.

 Doskonale jest mieć i posiadać wszystkie tytuły dotyczące Księgi Przemian 🙂 osobiście polecam:

Kanon: ” Richard Wilhelm I Cing – Księga Przemian”

 „Księga Przemian” w opracowaniu Leona Zawadzkiego

„I Cing Księga Źródła” Ewy Seydlitz

„Księga Przemian” Zhou Chuncai

Księga z Mawangdui nie wydana drukiem – przetłumaczona i udostępniona na portalu Taraka dzięki Wojtkowi Jóźwiakowi. I Cing Wg tekstu z grobowca z epoki Han

Jakie będą konsekwencje dla Polski i Polaków – o tym w następnym artykule.

Rena 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s