Mars w retrogradacji 2016

Mars – planeta aktywności, energii i zdecydowanego działania zaczyna właśnie swój pozorny bieg wsteczny. Taka sytuacja potrwa od 17 kwietnia 2016 roku do 30 czerwca 2016.

Mars w retrogradacji

Technicznie rzecz biorąc, planety nagle nie włączają w tył zwrot, jednak z naszego, ziemskiego punktu widzenia, mamy coś na kształt złudzenia optycznego. Planety poruszają się po swoich torach, które mają kształt elips, a nie regularnego koła, stąd wrażenie cofania się.

mars retro

W przypadku Marsa, taka sytuacja ma miejsce prawie co dwa lata. Poprzednim razem Mars wszedł w retrogradację 1 marca 2014 roku i trwało to do 20 maja 2014.

Dla Astrologii znaczenie ma zarówno sam fakt retrogradacji – szczególnie u osób z silnie zaznaczonym Marsem – Baranów, Skorpionów, jak i miejsce rozpoczęcia i zakończenia retrogradacji.

W tym roku Mars cofa się w 8°54′ znaku Strzelca, a kończy retrogradację w 23°03’ Skorpiona. Jeśli mamy w swoim horoskopie jakiś ważny punkt w tym paśmie, warto przyjrzeć się temu wnikliwiej. Generalnie Mars pokazywać może w tym czasie swoje, nie koniecznie łaskawe oblicze. Zwiększona brutalna agresja, niecierpliwość, kłótliwość ale i osłabienie energii, spowolnienie reakcji i rozdrażnienie.

Ponieważ Mars rządzi min krwią, stanami zapalnymi w organizmie, warto się mocno zastanowić czy nie przesunąć operacji chirurgicznych na okres wejścia w ruch prosty. Z kolei odkładane bez końca wizyty kontrolne u lekarza mogą być doskonałym pomysłem w tym czasie. Mogą ujawnić się ukryte przypadłości czy stany zapalne. Same choroby mogą mieć przebieg gwałtowny, a czasem przewlekły.

Forsowanie się, podbijanie swoich rekordów w sporcie czy ryzykowne przedsięwzięcia, raczej przekładamy na późniejszy termin – zwycięstwo może być pyrrusowe. Okupić możemy nasze wyczyny zbyt dużym osłabieniem organizmu a nawet chorobą. Nie bawimy się więc w kaskaderów.

 Ciekawostką jest fakt, ze Mars, który jest władcą tego roku, spotka się 24 sierpnia z surowym Saturnem w okolicy 10 stopnia znaku Strzelca. Tam też znajduje się ciesząca się złą sławą, agresywna i porywcza gwiazda Antares. Takie połączenie planet może niestety spowodować przepychanki, nie tylko słowne, atmosferę silnego napięcia i niepokojów. Spodziewać się możemy ekstremalnych, a nawet sadystycznych, prostackich zachowań.

Nauczmy się więc dostrzegać granice pomiędzy obroną własnych interesów, a atakiem na innych, pamiętając słowa Konfucjusza, że jeśli idziesz na wojnę, to trzeba zacząć kopać dwa groby.

Rena

Dla lubiących patrzeć w niebo widok Marsa wg Nasa

NASA-APRIL-2016-10

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s