Horoskop na Nowy Chiński Rok Drewnianej Kozy Yi Wei

drewniana koza2

          Nowy Rok według kalendarza chińskiego rozpoczyna się nie tak, jak na zachodzie z końcem grudnia ale jest to święto ruchome związane z cyklem księżycowym. Tego roku początek panowania nowego zwierzęcia zodiakalnego przypada 19 lutego, aby się skończyć 7 lutego 2016 roku.

Chińczycy podzielili odcinki czasu na 12 zwierząt – gdzie każdym kolejnym rokiem włada jedno zwierzę. Tym razem jest to ósma z kolei Owca. Dodatkowo aby przyjrzeć się dokładniej energetyce danego roku należy zwrócić uwagę na 5 żywiołów, które towarzyszą danemu zwierzęciu.  Tak więc od 19 lutego 2015 roku rządzić będzie Drewniana Koza Yin zwana Szanowaną Kozą czy też Szanowanym Baranem.

Jeśli chcemy zobaczyć jaki może być ten rok warto cofnąć się wstecz o 60 lat (12 zwierząt plus 5 żywiołów) możemy wtedy mniej więcej zobaczyć jak zapowiadają się nadchodzące miesiące.

Koza jest jednym z najspokojniejszych i najmilszych zwierząt zodiakalnych, bardziej zajmuje ją sztuka i twórczość związana z realizacją artystycznych talentów niż otwarte konflikty i wszczynanie niepokojów.  Nie oznacza to jednak, że nadchodzący rok będzie idealnie spokojny i radosny. Koza należy do żywiołu Ziemi, natomiast żywioł Drzewa, który w tym roku jej towarzyszy jest w tak zwanym cyklu niszczącym. Można to sobie wyobrazić w ten sposób, że drzewo swoimi korzeniami rozpycha, rozsadza ziemię. Będziemy mieli więc w tym roku wiele informacji na temat kłopotów związanych z ziemią – trzęsienia ziemi, osunięcia, pęknięcia skorupy ziemskiej. Na szczególną uwagę zasługują tematy związane z wodą, mogą się w tym roku pojawić kłopoty z dostarczaniem wody, może to być wyjątkowo suchy rok.

Nie jest to również dobry rok na inwestowanie w nieruchomości bądź zakup ziemi. Mogą pojawić się na tym tle konflikty w związkach.

Ponieważ zarówno Koza jak i polaryzacja żywiołu Drzewa związane są z energią Yin będzie to rok sprzyjający kobietom. Koza jest najbardziej kobiecym ze znaków a więc możemy usłyszeć a jakiś ważnych sprawach które są związane z kobiecymi sferami życia. Dodatkowo według wierzeń lepiej w  tym roku rodzić dziewczynki, które będą obdarzona niezwykłym urokiem osobistym.

Koza jest bardzo opiekuńcza i wyczulona na krzywdy innych  ale ma również wady a są nimi min niezdecydowanie , pobłażanie sobie czy też lenistwo czym warto pamiętać w nadchodzącym roku. Długo i cierpliwie znosi upokorzenia, ale kiedy przeleje jej się czara goryczy potrafi być wyjątkowo mściwa i impulsywna. Szczególnie osoby urodzone zarówno w latach jak i miesiącach, dniach bądź godzinach Kozy powinny pielęgnować tego roku zalety ale i pracować nad wadami, bo one mogą się szczególnie uwydatnić.

Według medycyny chińskiej żywioł Ziemi, który związany jest z Kozą odpowiada w organizmie za żołądek czy trzustkę . W tym roku więc osoby, które mają kłopoty z trawieniem czy np. cukrzycą, warto aby zwróciły szczególną uwagę na lekkostrawną dietę.

Ze względu na ułożenie energii przewidywane są również duże niepokoje na szczytach władzy. Nie tylko politycznej ale również mogą pojawić się niespodziewane przetasowania na wysokich stanowiskach firmowych.

W astrologii chińskiej charakter człowieka obrazują tak zwane 4 filary przeznaczenia, które wraz z towarzyszącymi im żywiołami tworzą wewnętrzny obraz naszej drogi życiowej. Jeden z filarów dotyczy naszego roku urodzenia, z którym związana jest poniższa prognoza tak więc :

astro szczurOsoby urodzone w latach Szczura 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 powinny zwrócić uwagę tego roku na zdrowie, szczególnie na choroby górnych dróg oddechowych czy choroby wirusowe. Ponieważ Szczur jest indywidualistą i nie łatwo znosi niestabilność i wrażliwość Kozy tego roku może być bardzo niecierpliwy. Jakby sprawy nie szły dość szybko, tak jak sobie zaplanował. Co nie oznacza, że Szczurowi nie będzie się wiodło. Wręcz przeciwnie, przyświecają mu w tym roku gwiazdy powodzenia w sprawach kariery i nowych możliwości finansowych. Szczur z powodzeniem może oczekiwać tego, że zostanie doceniona jego ciężka i wytężona praca. Kariera szczególnie wskazana w finansach, ubezpieczeniach i biznesie. W związkach uczuciowych warto otworzyć się na drugiego człowieka, tym bardziej, że Szczur lubi czasem uciekać w swoją samotnię a to może być trudne do zniesienia przez osobę bliską jego sercu.

astro bawółDla osób urodzonych w latach Bawoła czyli: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 będzie to okres wytężonej pracy ale i czasem zastoju. Ponieważ Bawół jest w opozycji do Kozy, którą uznaje za niezdecydowaną i leniwą te cechy są dla niego absolutnie nie do zaakceptowania. Może być więc rozdrażniony z powodu większego nawału zajęć i w konsekwencji gorszej za to rekompensaty. Wskazany jest tego roku odpoczynek i nie rozpoczynanie ważnych przedsięwzięć typu zmiana pracy czy zakładanie własnej firmy. Warto skupić się tylko na sprawach koniecznych do realizacji. Uwaga na ryzykowne przedsięwzięcia finansowe – zdecydowanie unikać inwestowania w niepewne przedsięwzięcia. Bawoły mogą tego rok łatwo się irytować tak więc unikać sytuacji gdzie łatwo o konflikty. Samotne kobiety spod znaku Bawoła mogą znaleźć wybranka swojego serca. Ostrożnie z ostrymi przedmiotami i energią elektryczną. Dla poprawy kondycji warto ćwiczyć jogę czy medytacje. Bardziej aktywne sporty raczej w tym roku nie są zalecane.

astro tygrysOsoby urodzone w latach Tygrysa 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010 będą miały w tym roku wiele powodów do świętowania. Wiele korzystnych gwiazd przyświeca Tygrysom, szczególnie jeśli chodzi o pomnażanie fortuny. Można więc z powodzeniem planować korzystne inwestycje, rozpoczynać nowe projekty czy planować ekspansje firmy. Szczególnie dobrze będzie się działo Tygrysom zajmującym się handlem. Urok osobisty sprawi, że wiele osób będzie chciało z Wami zawierać transakcje. Można nawet pokusić się o dość ryzykowne przedsięwzięcia jeśli tylko dobrze pilnujesz swoich pieniędzy. Uwaga na kradzieże. Jeśli się dużo zarabia to można też i dużo stracić. W związkach stałych uwaga na osoby trzecie, niewinny romans może stać się początkiem dość dużych kłopotów w relacjach. Tygrysom zaleca się więcej ruchu na świeżym powietrzu i szczególną ostrożność podczas podróżowania. Warto zadbać również o układ trawienny szczególnie o wątrobę i żołądek.

astro królikOsoby urodzone w latach Królika 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 z Kozą tworzą bardzo korzystny układ, dlatego też Króliki będą się cieszyć tego roku większą stabilnością a co za tym idzie mogą pojawić się możliwości awansu i wzrostu dochodów. Szczególnie Króliki na wyższych stanowiskach cieszyć się będą większą estymą i wzrostem pozycji społecznej. Jeśli w tym roku uda się Tobie rozpocząć działalność gospodarczą to może ona owocować na wiele lat. Jeśli masz wrażenie, że pewne sprawy idą źle lub zbyt wolno to nie rezygnuj, z czasem wszystko się wyprostuje. Uwaga na plotki i zazdrosnych ludzi – Twój sukces może się nie spodobać konkurencji. Ostrożnie również przy uprawianiu sportów wodnych. Kobiety powinny zwrócić uwagę na problemy ginekologiczne. W sprawach sercowych Króliki mogą liczyć na wiele ciepłych chwil. Samotne osoby mogą znaleźć wybranka swojego serca.

astro smokDla osób urodzonych w latach Smoka 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012 będzie to rok pod wieloma względami zmienny. Z jednej strony Smok jako przedstawiciel żywiołu Ziemi ma silne ambicje i podstawy do osiągania sukcesów to jednak w tym roku jego energia może być nieco słabsza. Z jednej strony możesz mieć wielu sprzyjających ludzi wokół siebie, nie będziesz narzekać na brak wsparcia, z drugiej jednak strony brak pewności i zdecydowania może zniweczyć wiele dalekosiężnych planów. Dbaj więc w tym roku o swoje najbliższe otoczenie a unikaj rozpraszania energii. Warto skoncentrować się na jednym, najważniejszym celu. W związkach mogą Smoki doświadczać poczucia osamotnienia i niespełnienia, dlatego warto pielęgnować stałe relacje i przyjaźnie. Nie warto szukać pocieszenia w związkach pozamałżeńskich może to się bardzo źle skończyć. Smoki w tym roku powinny szczególnie uważać na nałogi a osoby starsze na urazy i problemy żołądkowe.

astro wążOsoby urodzone w latach Węża 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013 będą miały wsparcie ze strony gwiazd, jednak na ekspansje warto jeszcze trochę poczekać. Osoby prowadzące własną działalność powinny pomyśleć o otwarciu się na rynki zagraniczne. Szczególnie sprzyja Wężom tego roku rozwój kariery w dziedzinach naukowych i innowacyjnych. Jeśli więc planujesz Wężu robić coś, czego nikt inny do tej pory nie robił to z powodzeniem możesz się na tym skupić. Wiele osób spod znaku Węża może zacząć dużo więcej niż do tej pory podróżować co będzie sprzyjać rozwojowi kariery. Jeśli szykuje się Tobie jakaś ważna umowa do podpisania to szczególnie zwracaj uwagę na wszystko co jest napisane drobnym druczkiem. Węże mogą być niezwykle pociągającymi partnerami tego roku, uwaga więc na wszelkiego rodzaju skandale seksualne. Uwaga też na pociąg do hazardu. Wiele Węży niestety będzie musiało zmagać się ze stanami depresyjnymi.

astro końOsoby urodzone w latach Konia 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014 będą mogły liczyć tego roku na wiele ciekawych okazji. Na pewno nie będzie to roku nudy – zmiany i niezwykłe zwroty akcji będą na porządku dziennym. Ale to Konie akurat lubią najbardziej. Jeśli na dodatek Koń działa w obszarach związanych ze sztuką to już na pewno będzie mógł liczyć rozwój i docenienie własnej twórczości. Jeśli pracujesz na etacie to tego roku możesz zauważyć że mniej będziesz musiał się starać aby uzyskać więcej – warto więc korzystać z uroków i skoncentrować się na pielęgnowaniu swoich talentów. Spekulacje finansowe nie są wskazane. Jeśli planujesz otworzyć firmę to korzystna będzie współpraca z osobami spod znaków Tygrysa czy Psa. Twoje zdrowie powinno być w tym roku pod specjalnym nadzorem. Pośpiech nie jest wskazany ze względu na tendencje do urazów czy kłopoty z krążeniem i ciśnieniem.

astro kozaOsoby urodzone w latach Kozy 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015 będą musiały w tym roku zwrócić szczególną uwagę na swoje zdrowie i karierę. Nie ma się co oszukiwać im mniej w tym roku będziecie oczekiwać tym lepiej na tym wyjdziecie. Jeśli w danym roku panuje zwierzę zodiakalne obecne w naszym portrecie urodzeniowym, warto być szczególnie ostrożnym aby problemy, z którymi mamy do czynienia nie dublowały się. Kozy więc z ekspansją powinny poczekać przynajmniej do przyszłego roku. Jest czas pracy i czas odpoczynku Kozy więc w tym roku powinny skorzystać ze spokojniejszej drogi. Mogą pojawić się mniej życzliwi ludzie wokół skutecznie odbierając nam przyjemność  korzystania z uroków życia. Kozy mogą łapać w tym roku wiele srok za ogon, niestety trudno będzie zakończyć wszystkie rozpoczęte projekty. Uwaga na problemy ze skórą, włosami czy zębami. Jedyna rada do jeść małymi łyżeczkami a uniknie się większych kłopotów.

astro małpaUrodzeni w latach Małpy 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 mogą liczyć na wsparcie innych ludzi, kalendarz Małp będzie zapisany po brzegi. Zarówno kontakty zawodowe jak i uczuciowe mogą się tego roku rozwijać. Nie bójcie się więc działać i dawajcie znać o sobie, szczególnie mężczyźni mogą liczyć na spory awans i zainteresowanie ze strony płci przeciwnej. Jeśli was wyrzucą drzwiami spokojnie możecie wchodzić oknem. Zadbajcie w tym roku o przychylność bo przyszły rok może być okresem większej stagnacji. Jeśli Twoim szefem jest mężczyzna to nie obawiaj się pójść po podwyżkę na pewno coś uzyskasz. Jeśli jesteś samotną Małpą to nie zatapiaj się w samotności tylko wyruszaj na poszukiwanie bratniej duszy. Małpy uwielbiają zmiany, jednak tego roku uważajcie podczas podróży – warunek nie spieszymy się. Również emocje powinny być pod specjalnym nadzorem. Branie sobie zbyt wielu obowiązków na głowę może skutkować przemęczeniem i pracoholizmem.

astro kogutOsoby urodzone w latach Koguta 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 powinny zwrócić szczególna uwagę tego roku na własne emocje. Zbyt gwałtowne reakcje na otaczający Was świat mogą skutkować wieloma problemami. Koguty bywają niezależne i nieco zaczepne dlatego w tym roku warto nieco spuścić z tonu. U wielu Kogutów może dojść w tym roku do kłopotów w związkach, zdecydowana natura nie pozwoli na otwarcie się na kompromisy. Będzie Wam brakowało motywacji do działania wtedy lepiej zwrócić się o pomoc do bratniej duszy, a nie samodzielnie rozwiązywać nabrzmiałe problemy. Nabranie dystansu do problemów będzie największym darem dla was tego roku. Bądźcie blisko z rodziną i przyjaciółmi zamiast frustrować się rzeczami, na które nie ma wpływu. Koguty doskonale radzą sobie w sprawach finansowych i w tym roku Gwiazdy radzą Wam zająć się pomnażaniem majątku nawet jeśli będziecie odnosić wrażenie że wszystko idzie jak po grudzie. Zadbanie o emocje będzie najważniejszą sprawą w tym roku bo w konsekwencji mogą pojawić się inne problemy zdrowotne.

astro piesOsoby urodzone w latach Psa 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 będą musiały się w tym roku otworzyć na korzystną współpracę z ludźmi, praca w samotności może przynieść więcej kłopotów niż korzyści. Musicie uważać tego roku na zbyt duże ambicje, bo mogą one skutkować większą niż zwykle zazdrością ze strony innych ludzi i wasze sukcesy mogą już nie smakować tak dobrze. Uwaga na ryzykowne przedsięwzięcia finansowe. Jeśli zamierzacie ruszyć z jakimiś większymi projektami, czy też sprawami prawno urzędowymi koniecznie poradźcie się prawnika. Jednym słowem wynik waszej pracy w tym roku będzie zależeć przede wszystkim od waszej zdolności współpracy i talentów dyplomatycznych. Warto aby Psy zwróciły uwagę na kłopoty z żołądkiem i układem moczowym. Pamiętajcie też drogie Psy o swoich najbliższych, żyjcie tak, aby nikt przez Was nie płakał.

astro świniaUrodzeniu w latach Świni 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 to najbardziej sympatyczni przedstawiciele w zodiaku. Ten rok będzie wyjątkowo dla was pomyślny ponieważ Świnia tworzy korzystne układy z Kozą. Możecie liczyć na poparcie ze strony ważnych dla was osób a na tym Wam zwykle bardzo zależy. Wiele Świń może się cieszyć tego roku polepszeniem sytuacji finansowej, jednak wasze dobre serce może sprawić, że ktoś będzie chciał was wykorzystać. Dbajcie więc o swoje sprawy, nie poddając się manipulacji. W uczuciach Świnie są bardzo otwarte ale i łatwowierne, nie dawajcie się więc ponieść namiętnościom szczególnie pod koniec lata. Na waszej drodze mogą tego roku pojawić się jakieś kłopoty prawne – dlatego zadbajcie o porządek w dokumentach. Jeśli pracujecie w obszarach związanych z nowoczesną technologią macie szanse na duży awans i docenienie waszych projektów. Jeśli chodzi o tematy zdrowotne Świnie powinny przede wszystkim zadbać o sprawy krążeniowe, depresje i unikanie nałogów.

Tutaj możesz sprawdzić jakim jesteś zwierzęciem w Chińskim Zodiaku Kalkulator cztery filary przeznaczenia

 Rena

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s