Krótka wieczorna medytacja – pełnia w znaku Byka – Zmiana

byk

Listopad jest miesiącem, kiedy skłaniamy się raczej ku tematom ostatecznym. Za oknami szaro, a wielu z nas dopada jesienna melancholia a czasem nawet depresja. Wspominamy bliskich, którzy odeszli, a jednak zdarza się, że i w tym z pozoru smutnym okresie pojawiają się powody do szczęścia i radości. Kiedy rodzi się dziecko lub uda nam się zrealizować nowy, ekscytujący projekt. Czasem sukces ma słodkogorzki smak. Zdarza się, że zmianie w pracy czy w życiu osobistym towarzyszy smutek związany ze stratą.

Kiedy nie akceptujesz cykliczności zdarzeń, trudno uwolnić się od przeszłości. Kierując całą naszą energię na zatrzymywanie tego, co nieuniknione, nie dajemy odpowiednio dużo wsparcia temu co się rodzi.

Dziś o 23:22 Księżyc w znaku Byka znajdzie się w opozycji do Słońca w znaku Skorpiona. Byk uwielbia przepych, wygodę i bezpieczeństwo materialne a Skorpion z upodobaniem zgłębia to co ukryte, tajemne i zakazane. Lubuje się w emocjach głęboko skrywanych przed światem.

Kiedy ścierają się te dwie, pozornie sprzeczne ze sobą energie, możemy ten czas wykorzystać na planowanie przyszłych działań, bez żalu związanego z porzuceniem. Byk należy do znaków żywiołu Ziemi jest więc blisko związany z naturą. Każdy rolnik wie, że aby zasiać, trzeba najpierw zaorać – inaczej nie ma mowy o plonach.

Okres kiedy Księżyc maleje – od pełni do nowiu, jest doskonałym czasem na pracę z tematami, których chcemy się pozbyć z naszego życia, robiąc miejsce na Nowe.

Pełnia ma miejsce w 15 stopniu znaku Byka według Symboli Sabiańskich ten stopień mówi o sytuacji, kiedy   „Z głową nakrytą zawadiackim cylindrem, ciepło ubrany człowiek stawia czoła burzy. Odwaga potrzebna, by stawić czoła kryzysom wywołanym przez społeczną ambicję. ”  Jednym słowem wszystko czego potrzebujesz masz już pod czapką 🙂

Uwolnij się od myślenia ” a gdyby tylko …” lepsza praca, lepsze wykształcenie ..czy lepsze miejsce do życia … Wszystko już masz. Nie trwaj w ..ciemnym korytarzu oczekiwań.

Jeśli chcesz coś zmienić to po prostu to zrób.

skanowanie0007

Znajdź chwilę dla Siebie. Wyłącz telefon, telewizor i komputer. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że przechodzisz przez ciemny korytarz. Kiedy wchodzisz, drzwi zatrzaskują się za Tobą. Zaczynasz nieco panikować. Po krótkim czasie, słyszysz śmiech dobiegający z oddali, głosy wydają się znajome.

Dochodzisz do celu  Twojej wędrówki – drzwi się otwierają.  Wchodzisz na przyjęcie a tam obecni goście wnoszą toast na Twoją cześć. Przyjaźni Tobie ludzie otaczają Cię i z radością świętują Twoją obecność. 

Ciemny korytarz jest tylko miejscem przejściowym pomiędzy przeszłością a przyszłością. 

serdeczności

Rena

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Krótka wieczorna medytacja – pełnia w znaku Byka – Zmiana

  1. Może troszku opóźniony ale trafiony. Piekna medytacja trafiająca wprost do mnie.Uśmiech na mej twarzy za kolejną piękną lekcyje.Dziękuje Reno .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s