Mapa Marzeń 2014 rok Drewnianego Konia

Magicznie inspirujący nów na Niebie, który będzie miał miejsce 30 marca – niedziela – to czas na tworzenie własnej Mapy Marzeń.

445671

W tym roku wiosna – a w zasadzie pierwszy wiosenny nów będzie 30 marca o godzinie 20:46 i będzie w koniunkcji z gwałtownym Uranem.

Zapachnie rewolucją tym bardziej, że władca znaku wiosennego Barana będzie nie gdzie indziej a w opozycji do Swojego władcy czyli w Wadze – znajdować się będzie też w tzw pozornym ruchu wstecznym – retrogradacji.

Ten niecodzienny układ sprzyja pracy nad własnymi słabościami i lękami.

Nów będzie miał miejsce w 10 stopniu znaku Barana a więc wieszczy to przecieranie nowych szlaków, oryginalne pomysły i moc inspiracji. ..jeśli tylko damy sobie na to ..przyzwolenie 🙂

Mars bywa agresywny, ale tylko wtedy, kiedy jest nieokiełznany. Jeśli zechcesz poznać swoje pragnienia i odważnie przyjrzeć się swoim słabym i mocnym stronom, praca z Mapą Marzeń jest doskonałym narzędziem na to.

 Magia nowiu – jak ją wykorzystać? Potrzebny jest arkusz papieru, kolorowe gazety, nożyczki i… wyobraźnia.

Wykorzystując wyobraźnię, zwizualizuj swoje pragnienia na nadchodzący rok, które przelejesz na papier w postaci Mapy Marzeń.

W jaki sposób najskuteczniej wykonać mapę, aby spełniała swoje zadanie? Wycięte bądź wydrukowane zdjęcia, które jednoznacznie wzbudzają w Tobie pozytywne odczucia, wklejamy na kartkę brystolu zgodnie z siatką bagua.

MAPA MARZEŃ

I tak, w miejscu na siatce bagua oznaczonym numerem 2 – „związki” wklejamy np. szczęśliwą parę (nigdy pojedynczą osobę!), miłosny wiersz, afirmację bądź rysunek czy obraz jednoznacznie kojarzący się ze szczęściem w związkach.

W polu oznaczonym numerem 4, natomiast, wklejamy zdjęcia symbolizujące bogactwo czy też jakieś spełnienie

na poziomie materialnym.

Co można jeszcze namalować lub wklejać w poszczególne pola, wypisuję poniżej. Oczywiście, to tylko przykłady, możliwości jest dużo więcej.

Bogactwo – pieniądze, banknoty, biżuteria, samochód, dom, nowy komputer, komórka, inne przedmioty, które chcemy kupić, złota rybka. Puść wodzę fantazji, nie bój się marzyć. Wklej jacht czy ogromną rezydencję. Nie wklejaj przypadkiem rachunków, które masz do zapłaty. Wprowadź ruch, żeby Twój dobrobyt stale napływał.

Sława – górskie szczyty, strzeliste wieże (np. Wieża Eiffla w Paryżu), trofea, nagrody, puchary, dyplomy, dzieła sztuki, elementy sakralne – figurka Buddy, obrazek świętego. Zaktywizowanie tego obszaru sprawi, że wreszcie będziesz mieć odwagę zrobić coś, czego zawsze się bałeś. Wskazany jest kolor czerwony, ognisty czy też zielony. Nie wskazany kolor niebieski czy czarny.

Związki – Jeśli chcesz ożywić istniejący związek albo zaangażować się bez obaw, umieść tym obszarze zdjęcia zakochanych par, dwa serduszka, dwa delfiny, dwa gołębie, dwa łabędzie, kwiaty (najlepiej róże lub peonie), obrączki, kamienie szlachetne.

Dzieci –Ten obszar dotyczy naszych dzieci i naszej twórczości. Jeśli chcesz mieć lepsze pomysły, sprawić aby Twoja praca się zmaterializowała umieść w tym miejscu zdjęcia dzieci, koniecznie uśmiechniętych, najlepiej razem z rodzicami, zdjęcia przedstawiające rozrywkę i zabawę oraz twórczość, przedmioty reprezentujące nasze hobby. To również doskonały obszar do pracy z poczuciem mijającego czasu, kiedy czujesz zmęczenie i przytłoczenie życiem.

Przyjaciele – Jeśli doskwiera Tobie poczucie osamotnienia umieść w tym miejscu zdjęcia konkretnych przyjaznych nam osób, Anioły, zwierzęta domowe, egzotyczne widoki miejsc, które chcemy odwiedzić, mapy, globusy. Praca z tym obszarem sprawi, że zawsze trafisz na odpowiednich ludzi w odpowiednim czasie.

Droga życiowa –Jeśli masz problem z określeniem celu dla siebie, bądź szukasz np. nowej pracy umieść w tym obszarze obrazy z  drogą: jasna, prosta, wyraźna, równa, wygodna; woda, fontanna, kwiaty, klucz, statek. Droga symbolizuje ruch w interesie, ułatwi również podążanie za głosem serca.

Rozwój i Wiedza – Każda życiowa decyzja musi być podjęta rozsądnie i mądrze, jeśli więc nie masz zaufania do swoich decyzji, umieść w tym obszarze książki, komputer, dyplomy, podobizny nauczycieli duchowych (np. Dalaj Lama), symbole wiedzy duchowej (kwiat lotosu, kundalini), zdjęcia gór, lis lub sowa – symbol mądrości.

Rodzice – W tym obszarze pracujemy nad poczuciem bezpieczeństwa we wszystkich sferach życia. Umieść tu zdjęcia rodziców, kominek z płonącym ogniem, choinka, drzewo, kolumny, kwiat, obraz, zdjęcie wody, herb rodowy. To nasz zasoby, które dają nam moc.

Centrum – swoje zdjęcie z najlepszych czasów, zdjęcie modelki (aktorki), do której chcemy być podobni, wszystko, co kojarzy nam się ze zdrowiem, witalnością.

Można oczywiście zrobić mapę na komputerze i wydrukować bądź wrzucić ją sobie na pulpit.

Tutaj możesz poczytać o tym jak sporządzić Mapę, poza tym wiele ciekawych artykułów  Psychologia Sukcesu

Nie zapomnij o tym, jak działa podświadomość, aby Twoje barwne afirmacje spełniły swoje zadanie.

Pamiętaj, że podświadomość nie słyszy słowa NIE, jest jak małe dziecko, które nie robi sobie nic z zakazów.

Na mapie nie umieszczaj więc afirmacji negatywnych, np. kiedy planujesz rzucić palenie, nie wklejaj połamanego bądź przekreślonego papierosa. Wyobraź sobie, że słyszysz zdanie „w tym pokoju NIE MA Twojej teściowej”… cóż robi podświadomość? nie myśli o niczym innym, jak tylko o teściowej siedzącej obok Ciebie. Dlatego właśnie negatywne afirmacje nie działają.

Również staraj się stosować zdjęcia i zwroty na mapie, które są Tobie bliskie i w miarę prawdziwe. Jeśli więc jesteś domatorem, nie wklejaj postaci wspinającej się na szczyty Himalajów, nie każdy musi być Martyną Wojciechowską.

Mapa powinna być harmonijna i, co najważniejsze, musi się TOBIE podobać. Kiedy weźmiesz ją do ręki, niech wzbudza w Tobie jak najbardziej pozytywne odczucia.

Postaraj się również zadbać, tworząc mapę, o wszystkie aspekty życia, a więc o Ciało, Umysł i Duszę.

Pamiętaj,

że kiedy brakuje harmonii wewnątrz, to natychmiast objawiać się to będzie na poziomie fizycznym. I odwrotnie, kiedy ciału coś doskwiera, umysł jest niespokojny, a dusza czuje się zagubiona.

W myśl starożytnej zasady  „pars pro toto” w części zawiera się całość. Mapa powinna zawierać aspekty Twojego życia w pigułce.

 Przypomnę jeszcze pokrótce 🙂

W obszarze związków, w prawym górnym rogu, dobrze jest umieścić elementy podwójne, szczęśliwą parę osób. Sprowokujmy podświadomość do wejścia bądź utrzymania szczęśliwych i trwałych relacji.

 W prawym dolnym rogu np. wklejmy zdjęcia, na których jesteśmy z przyjaciółmi, mogą to być wspomnienia z wakacji bądź obrazy cudownej, tropikalnej laguny.

U góry Mapy, w obszarze sławy i reputacji puść wodze fantazji. Wskazane są elementy strzeliste i energetyczne. Nie wstydź się, bądź szalona i nienasycona ..;)

Górny, lewy róg mapy powinien, oczywiście, ociekać złotem i kosztownościami. Wskazany jest kolor czerwony, który jednoznacznie kojarzy się z dobrobytem.

Po lewej stronie mapy, w obszarze, który jest związany z przeszłością i autorytetami, wklej zdjęcia przodków bądź jakieś historyczne miejsce, z którym łączą się Twoje najwspanialsze wspomnienia. Po prawej stronie natomiast umieść na mapie motywy, które pragniesz rozwijać w sobie. Mogą to być nowe studia bądź umiejętności. Jeśli masz dzieci, tam umieść ważne tematy z nimi związane.

Środek Mapy powinien zawierać zintegrowany obraz Ciebie. To obszar zdrowia i bezpieczeństwa. Możesz tam umieścić symbole, które jednoznacznie kojarzą się z ładem wewnętrznym i harmonią.

Lewy dolny róg mapy poświęć swoim umiejętnościom. Mogą to być Twoje wiersze schowane w szufladzie, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, bądź nie namalowany od lat obraz…

Obszar na dole mapy pośrodku nie powinien zawierać żadnych elementów blokujących swobodny przepływ energii. Nie wklejajmy tam muru, ścian ani wielkich gór. To tak, jakbyś zamurowała sobie drzwi wejściowe do własnego domu. Postaraj się, aby ten obszar był jak najbardziej „zapraszający” i zachęcający do podróży w świat marzeń.

Zacznij już więc zbierać niezbędne materiały, wycinaj zdjęcia, które się Tobie podobają, natomiast na wykonanie poświęć czas samego nowiu

Starą mapę warto jest zniszczyć do dnia poprzedzającego. Można ją spalić bądź podrzeć, aby zrobić miejsce dla nowych energii.

Na temat tworzenia Mapy możesz poczytać również tu: Mapa Marzeń 2013 lub tu: Czas na transformację

 Z pozdrowieniami, Rena

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s