Koniec Świata według „braci mniejszych”

Na temat nadchodzącego końca świata wypowiedzieli się już niemal wszyscy. NASA, celebryci, okultyści i prorocy wszelkiej maści …. Postanowiłam zapytać naszych braci mniejszych co sądzą o końcu świata, którym my, ludzie, tak bardzo się ekscytujemy.

Według tradycji, w Wigilię zwierzęta odzywają się ludzkim głosem. Zwierzęta jednak, próbują komunikować się z nami cały czas, a nie tylko tego jednego dnia. Tylko my nie zawsze chcemy wsłuchać się w to, co mają nam do powiedzenia.

Przepiękna kolorystyka i bogata w symbole grafika talii Druid Animal Oracle pozwala zagłębić się w świat zwierząt i odczytać ich przesłanie.

Nie pierwszy to już i zapewne nie ostatni koniec świata o jakim słyszymy. Zadałam więc pytanie co tym razem stało się powodem tak wzmożonego zainteresowania mediów całego świata.

Odpowiedź na to pytanie wypadła pod postacią karty z wizerunkiem Gęsi:

Gęś
Druid Animal Oracle

Gęś symbolizuje partnerstwo, zew natury i podróże do miejsc mocy.

Cykl mocy to czas przesilenia zimowego i okres pełni Księżyca.

          W starożytnym Rzymie związane były z boginią Junoną. Gęsi kapitolińskie czczone były jako ptaki, które uratowały Rzym przed najazdem wroga. Galowie zaplanowali najazd na stolicę nocą a głośny krzyk gęsi uratował miasto. Gęś śnieżna z kolei związana jest z Boreaszem, w mitologii greckiej bogiem uosabiającym ostry, mroźny i niebezpieczny północny wiatr.

     Północ symbolizuje bogate kraje zachodu, które przerażone widmem kryzysu zaczynają zjadać własny ogon. Analitycy prześcigają się w wizjach nadchodzącej recesji. Wszystkie dotychczasowe systemy, zastępują kolejne co trudno nazwać postępem, raczej błądzeniem w ciemności ….

Paradoksalnie, to właśnie przywiązanie do świata materialnego i życie w „duchowej” ciemności doprowadziły świat pod ścianę. Poczucie panowania nad własnym życiem i kreowania własnej przyszłości wpisane były do tej pory w światopogląd zachodni. To co nazywamy kryzysem, jest tylko naturalnym procesem rozwoju, czego nie potrafimy przyjąć. Jeśli więc nadal będziemy siedzieć w „ciemności” nasze lęki urosną do niebotycznych rozmiarów. Nie radząc sobie z nimi materializują się pod postacią np kolejnych końców świata.

   Gęsie pióro, bez niego nie powstałaby między innymi Duma i Uprzedzenie, Pan Tadeusz czy inne wspaniałe dzieła. Dzięki umiejętności pisania gęsim piórem możemy również i dziś uczyć się zapomnianej sztuki kaligrafii, ćwiczyć uważność, opanowanie i wewnętrzny charakter. W dobie wszechobecnych komputerów, mało kto zwraca uwagę na staranne pismo. Dawniej każdą emocję widać było na papierze, dziś zbyt łatwo przychodzi nam użycie klawiszy „copy” i „past”. Nie dajemy sobie prawa do refleksji i chwili zastanowienia się nad naszymi własnymi poglądami, bezmyślnie powielając przekonania innych.

Jane Austen ink pot

Gęsi są również symbolem monogamii. Wiążą się w pary na całe życie i wspólnie wychowują swoje młode. Znalezienie drugiej połówki, która gdzieś tam na nas czeka jest marzeniem każdego. Gęś skłania nas również do myślenia o wszystkim co robimy, zarówno w uczuciach jak i w biznesie dostrzegając drugiego człowieka, egoizm i chciwość się nie sprawdził.

Jeśli żyjemy z przekonaniem, że po nas „choćby potop” nie dziwmy się, że końców świata będzie nam przybywać. Twórzmy i działajmy z pasją i wizją, zostawiając coś dla potomnych.

Na karcie widoczny jest klucz dzikich gęsi. Jesienią, kiedy odlatują, tworzą niezwykłe klucze, które pobudzają naszą wyobraźnię. Mało kto może oprzeć się pragnieniu spojrzenia w niebo. Widząc niepowtarzalny klucz dzikich gęsi trudno jest oprzeć się pragnieniom udania się w podróż, zarówno mentalną jak i tą w poszukiwaniu niezdobytych lądów.

W rzeczywistości klucz dzikich gęsi przypomina raczej literę V, która kojarzy nam się ze znakiem zwycięstwa.

Gęsi nigdy nie lecą bezpośrednio jedna za drugą, każda ma nieprzesłonięte pole widzenia. To informacja dla nas, ludzi, że można działać w grupie, zespołowo, nie tracąc przy tym własnej wizji przyszłości.

Gęś sugeruje również, abyśmy zwiększali w swojej diecie ilość warzyw i zmniejszenie ilości jedzonego mięsa.

Spójrzmy na to, co się dzieje z lotu ptaka, nabierzmy dystansu i starajmy się spoglądać dalej niż końcówka własnego nosa, abyśmy pod koniec naszej „podróży” nie musieli o sobie mówić…Ty głupia gęś ..;)

z pozdrowieniami

Rena 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s