Lepiej późno niż ..później ;) kalendarz styczeń 2012 r.

Wiele ciekawych rzeczy dzieje się w styczniu na niebie. Nowiem w znaku Wodnika rozpoczął się Nowy Chiński Rok, Wodnego Smoka – Ren Chen. Możemy odczuć smoczą potrzebę pokazania się, choćby poprzez niskie temperatury, które w ubiegłym roku Metalowego Królika trudno było nazwać zimowymi.

Rok Smoka rozpoczął się bez zaznaczonego żywiołu ognia w wykresie (ogień ukryty jest jedynie w filarze dnia i miesiąca). Oznacza to potrzebę kompensowania tego żywiołu w dość gwałtowny sposób. Warto więc wykazać się wzmożoną uważnością szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z otwartym ogniem.

Według astrologii zachodniej z kolei, energią ognia w symbolicznym ale i dosłownym znaczeniu zawiaduje wojowniczy Mars. Planeta ta opiekuje się znakiem aktywnego Barana oraz wg tradycji znakiem skrytego Skorpiona. Mniej więcej co dwa lata i dwa miesiące planeta ta wchodzi w tak zwany pozorny ruch wsteczny – retrogradację. Animowaną symulację tego procesu można zobaczyć na stronach NASA Mars w retrogradacji.

Tym razem Mars cofa się od 24 stycznia aż do 14 marca w znaku pracowitej Panny. To znak zmienny i wraz z innymi znakami z tej jakości czyli Strzelcami, Rybami oraz Bliźniętami będzie w szczególny sposób „naznaczony” energią cofającego się Marsa.

Mars to aktywność, duch walki i rywalizacji. Panna z kolei to pracowity wykonawca. Schludny, ze skłonnościami do kompulsywnych zachowań i nieco złośliwy 😉 Energia znaku Panny to również odżywianie i wszelkiego rodzaju diety oraz dbanie o zdrowie.

Kiedy planeta się cofa symbolicznie pokazuje nam swoje plecy, czyli swój cień. Ciemna strona Marsa to wzmożona agresja, działanie pod wpływem emocji, gwałtowność i nieprzewidywalność.

Nie jest tak, że czekają nas tylko trudności i kłopoty. Warto (zawsze) mierzyć siły na zamiary. Barany lubią wszystko mieć na „już”, powinny jednak wiedzieć, że czasem aby wygrać wojnę warto przegrać bitwę. Skorpiony, które z pasją oddają się zgłębianiu ludzkiej natury, w szczególności jej ciemnym zakamarkom, powinny skoncentrować się na własnej transformacji. To jest dobry czas na pozbycie się nałogów bądź rozstanie się z trudną przeszłością.

Generalnie dobrze jest spojrzeć wstecz i zrobić oczyszczający zwrot w tematach zawodowych i zdrowotnych.

Mars wróci na swoją pozycję sprzed retrogradacji dopiero 19 czerwca 2012 a więc skutki jego oddziaływania będą odczuwalne aż do tego czasu. Chcąc przyjrzeć się w jaki sposób przejawi się u nas energia Marsa w retrogradacji sięgnijmy do listopada 2011 roku.

Np w przypadku horoskopu III RP, w którym Mars znajduje się w znaku Strzelca, w listopadzie 2011 mieliśmy do czynienia z aferą w PZPN – Kręcina został odsunięty od wpływów. Mars jako opiekun wszystkiego co związane jest ze sportem, walecznością i rywalizacją uwidocznił swe wpływy również w dość „mocnym” wystąpieniu ministra Radka Sikorskiego dotyczącego sytuacji w strefie Euro i odpowiedzialności Niemiec za zaistniałą sytuację. Tego typu waleczność jest charakterystyczna w przypadku wpływów tej planety.

Warto jednak pamiętać, że kiedy spada energia, lepiej jest odpocząć niż fundować sobie hektolitry kofeiny. Pobudzenie i związane z tym reakcje mogą być niewspółmierne do okoliczności.

z pozdrowieniami

Rena

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s