Mapa Marzeń czyli czas na transformację

 

 

Nadchodzi wiosna.  Słychać ją już w śpiewie ptaków, czuć w ciepłych promieniach słońca i widać w coraz dłuższym dniu.

Ta „prawdziwa” wiosna nadejdzie 21 marca o godzinie 0:20, wraz z wejściem Słońca do znaku ognistego Barana. Przesilenie wiosenne zawsze jest magicznym czasem, kiedy afirmujemy nadejście nowego życia.

Czas transformacji wyznaczy Księżyc, który tego roku złączy się ze Słońcem 3 kwietnia o godzinie 16:32. Tego roku koniunkcja Księżyca i Słońca – pierwszy nów wiosenny- będzie wyjątkowo magiczna.

Dołączy do nowiu ekspansywny Jowisz, którego energia sprawi, że zapragniemy pokonać wszelkie ograniczające nas bariery. Jednocześnie w trudnym aspekcie do tej konfiguracji ustawi się surowy Saturn, którego energia jeszcze bardziej wzmocni pragnienie buntu i wyrwania się z zastanych układów.

Czas aby z całą mocą powiedzieć zimie i przeszłości dość! W myśl zasadny ” a po nas choćby potop..”

Magia wiosennego nowiu – jak ją wykorzystać? Potrzebny jest arkusz papieru, kolorowe gazety, nożyczki i … wyobraźnia.

Wykorzystując wyobraźnię, zwizualizuj swoje pragnienia na nadchodzący rok, które przelejesz na papier w postaci mapy marzeń. Jak to zrobić możesz przeczytać tutaj mapa skarbów .

Nie zapomnij o tym, jak działa podświadomość, aby Twoje barwne afirmacje spełniły swoje zadanie.

Pamiętaj, że podświadomość nie słyszy słowa NIE, jest jak małe dziecko, które nie robi sobie nic z zakazów.

Na mapie nie umieszczaj więc afirmacji negatywnych np kiedy planujesz rzucić palenie, nie wklejaj połamanego bądź przekreślonego papierosa. Wyobraź sobie, że słyszysz zdanie „w tym pokoju NIE MA Twojej teściowej” cóż robi podświadomość? nie myśli o niczym innym jak tylko o teściowej siedzącej obok Ciebie. Dlatego właśnie negatywne afirmacje nie działają.

Również staraj się stosować zdjęcia i zwroty na mapie, które są Tobie bliskie i w miarę prawdziwe. Jeśli więc jesteś domatorem, nie wklejaj postaci wspinającej się na szczyty Himalajów, nie każdy musi być Martyną Wojciechowską.

Mapa powinna być harmonijna i co najważniejsze musi się TOBIE podobać. Kiedy weźmiesz ją do ręki niech wzbudza w Tobie jak najbardziej pozytywne odczucia.

Postaraj się również zadbać, tworząc mapę o wszystkie aspekty życia, a więc o Ciało, Umysł i Duszę. Pamiętaj, że kiedy brakuje harmonii wewnątrz to natychmiast objawiać się to będzie na poziomie fizycznym. I odwrotnie kiedy ciału coś doskwiera, umysł jest niespokojny a dusza czuje się zagubiona.

Przypomnę, że w myśl starożytnej zasady „pars pro toto” w części zawiera się całość. Mapa powinna zawierać aspekty Twojego życia w pigułce.

W obszarze związków, w prawym górnym rogu, dobrze jest umieścić elementy podwójne, szczęśliwą parę osób. Sprowokujmy podświadomość do wejścia bądź utrzymania szczęśliwych i trwałych relacji.

W prawym dolnym rogu np wklejmy zdjęcia na których jesteśmy z przyjaciółmi, mogą to być wspomnienia z wakacji bądź obrazy cudownej, tropikalnej laguny.

U góry Mapy, w obszarze sławy i reputacji puść wodzę fantazji. Wskazane są elementy strzeliste i energetyczne. Nie wstydź się, bądź szalona i nienasycona ..;)

Górny, lewy róg mapy powinien oczywiście ociekać złotem i kosztownościami. Wskazany jest kolor czerwony, który jednoznacznie kojarzy się z dobrobytem.

Po lewej stronie mapy, w obszarze związanym z przeszłością i autorytetami wklej zdjęcia przodków bądź jakieś historyczne miejsce, z którym związane są Twoje najwspanialsze wspomnienia. Po prawej stronie natomiast umieść na mapie motywy, które pragniesz rozwijać w sobie. Mogą to być nowe studia bądź umiejętności. Jeśli masz dzieci, tam umieść ważne tematy z nimi związane.

Środek Mapy powinien zawierać zintegrowany obraz Ciebie. To obszar zdrowia i bezpieczeństwa. Możesz tam umieścić symbole, które jednoznacznie kojarzą się ładem wewnętrznym i harmonią.

Lewy dolny róg mapy poświęć swoim umiejętnościom. Mogą to być Twoje wiersze schowane w szufladzie, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, bądź nienamalowany od lat obraz…

Obszar oznaczony nr 1 na dole mapy po środku nie powinien zawierać żadnych elementów blokujących swobodny przepływ energii. Nie wklejajmy tam muru, ścian ani wielkich gór. To tak jakbyś zamurowała sobie drzwi wejściowe do własnego domu. Postaraj się aby ten obszar był jak najbardziej „zapraszający” i zachęcający do podróży w świat marzeń.

Zacznij już więc zbierać niezbędne materiały, wycinaj zdjęcia, które się Tobie podobają, natomiast na wykonanie poświęć czas w niedzielę 3 kwietnia 2011r.

Starą mapę warto jest zniszczyć do soboty 2 kwietnia 2011r. Można ją spalić bądź podrzeć, aby zrobić miejsce dla nowych energii.

z pozdrowieniami

Rena

2 uwagi do wpisu “Mapa Marzeń czyli czas na transformację

  1. Bardzo czytelny i konkretny post na temat wiosennego
    przesilenia.
    Dobrze jest wiedzieć, co powinno się robić z zapisanymi marzeniami, które są nieaktualne.

    Pozdrawiam serdecznie, Reniu :))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s