Merkury w retrogradacji

Od 20 sierpnia wieczorem (21:57) do 13 września o godzenie 1:08 Merkury znajduje się w retrogradacji.

Cóż to oznacza dla przeciętnego zjadacza chleba?

Merkury – patron handlowców, prawników i złodziei 😉 https://renatarot.wordpress.com/2010/07/02/merkury-rules/

Merkury jest władcą znaku Bliźniąt. To największe gaduły w zodiaku;) Osoby, które mają w swoim horoskopie silnie zaznaczony ten znak, potrafią robić kilka rzeczy naraz, nie mają problemu z podzielnością uwagi, świetnie potrafią operować słowem. Dziennikarz, aktor, komik czy lingwista to najlepsze zajęcia dla osób posiadających w horoskopie dominującego Merkurego.

Aktor Hugh Lourie urodził się kiedy Słońce znajdowało się w znaku Bliźniąt. Aktor nie tylko doskonale radzi sobie w roli dr Hous’a, również potrafi całkiem nieźle śpiewać 😉

Myśl musi gnać do przodu, co się dzieje kiedy Merkury wchodzi w tak zwany pozorny ruch wsteczny retrogradację?

Otóż ten okres, który zdarza się mniej więcej trzy razy do roku to czas na załatwianie zaległych spraw. Pojawiają się w naszym życiu starzy, dano nie widziani znajomi, jakieś niezapłacone rachunki czy urządzenia, które „nagle” wymagają naprawy.

Wszechświat nie ma oczywiście w planach nas zdenerwować, jednak czasem, gnając zbyt szybko, jesteśmy zbyt powierzchowni, niedokładni, zamiatamy pewne sprawy pod dywan. Kiedy Merkury wchodzi w retrogradację, wszystkie zlekceważone, a ważne tematy pragną wyjść na światło dzienne.

Od dawna odkładany remont i cieknący kran, zapewne w tym okresie da znać o sobie zmuszając nas do podjęcia konkretnej decyzji.

Można powiedzieć, że w tym okresie jesteśmy inteligentni inaczej i Merkury pokazuje nam swój cień. Powierzchowność w działaniu, niedokładność, trudności w koncentracji czy brak podzielności uwagi.

Dlatego w tym okresie nie warto skupiać się na czymś nowym. Wszelkiego rodzaju innowacje czy nowe pomysły warto pozostawić na czas kiedy Merkury ruszy do przodu.

Osobom prowadzącym firmę polecam „zaopiekować” się stałymi klientami – karta stałego klienta z odpowiednim rabatem jest doskonałym pomysłem na wykorzystanie energii Merkurego w retrogradacji.

Nie polecam również zawierania ważnych umów czy zakupu większego sprzętu domowego lub np. samochodu. Możemy w tym czasie być zbyt rozkojarzeni i mało skoncentrowani. W tym okresie tak zwane kruczki prawne nie robią nic innego tylko na nas czyhają aby pokomplikować nam życie.

Branie kredytów również nie jest dobrym pomysłem. Może się okazać, że będziemy mieli trudności ze spłatą, a prowizja wyniesie o wiele więcej niż się tego spodziewaliśmy.

Warto wiele razy czytać umowy na sprzedaż bądź zakup nieruchomości. Może się okazać, że dom ma nie do końca uregulowaną hipotekę lub klient ma kłopoty z dostaniem kredytu. Sprawy mogą się ciągnąć w nieskończoność. Kiedy więc podczas podpisywania jakiegoś ważnego dokumentu, przejdzie komuś przez zmyśl sformułowanie że „jakoś to będzie” warto aby zapaliła się natychmiast czerwona lampka.

Merkury znalazł się w ruchu wstecznym w 19Š03’ stopniu znaku Panny, gdzie czuje się szczególnie dobrze.

Wszystkie więc tematy związane z energią cofającego się Merkurego, mogą szczególnie dotyczyć spraw zawodowych i zdrowotnych. Jeśli więc odkładałeś wizytę u lekarza na „wieczne nigdy” organizm zrobi co może, żeby o sobie przypomnieć.

Panna to znak zmienny, na szczególną uwagę zasługują więc osoby, prócz Panny, spod pozostałych znaków zmiennych – Bliźnięta, Strzelce i Ryby.

Ten okres może być szczególnie trudny dla osób, które walczą z nałogami, warto być szczególnie wyczulonym na wszelkiego rodzaju pokusy, zarówno ciała jak i duszy;)

Pozdrawiam

Rena

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Merkury w retrogradacji

 1. Reniu!

  Właśnie zepsuła mi się pralka :-).
  Ma przyjechać fachowiec z serwisu. Skojarzyłam od razu z tym, co napisałaś.

  Bardzo ciekawy tekst. Wierzę, że zmiany zachodzące
  w gwiazdozbiorze mają wpływ na nasze samopoczucie.
  Obserwuję na sobie wpływ księżyca, kiedy jest pełnia.
  Właśnie teraz jest pełnia. Często w okresie pełni
  księżyca jestem rozdrażniona i mam skłonność do bezsenności. Wiem, że to minie gdy minie pełnia.

  Pozdrawiam serdecznie
  Zosia Klepuszewska

  1. Jest dokładnie tak jak piszesz Zosiu, Księżyc odpowiada za te nasz „babskie” przypływy i odpływy emocji;) Zgodnie ze starożytna maksymą pars pro toto w każdej części zawiera się całość, czyli tak jak na górze tak na dole. Doskonałym przykładem na tą zasadę jest np refleksologia, gdzie odzwierciedleniem całego ciała są refleksy – odpowiednie punkty na stopach czy dłoniach.
   A temacie Twojej pralki, może gwiazdy chcą Tobie powiedzieć, że masz jeszcze „jakieś brudy” do wyprania? Może jest w Twoim życiu jakiś niezałatwiony konflikt, który należny rozwiązać ?
   pozdrawiam ciepło
   Rena

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s