Rozkład Tarota „LUSTRO PRAWDY”

Tarot Margarete Petersen

Chciałabym Wam dziś zaproponować ciekawy rozkład Tarota.

Mam swoje ulubione rozkłady, jednak od czasu do czasu staram się wprowadzać do swojej praktyki nowe,  interesujące propozycje. Zajmują mnie w szczególności takie, które są pomocne do pracy nad sobą.

Dziś chciałabym zaprezentować rozkład „Lustro prawdy”, który zaczerpnięty został z książki Flavio Anusza.

Lustro Prawdy doskonale sprawdza się przy pracy z osobą, której stawiam karty. Wspólna analiza poszczególnych kart bardzo pomaga w dotarciu do sedna problemu, z którym się zmagamy.

„Odpowiedź” każdy nosi w sobie, karty są pomocne przy wydobyciu jej z głębi podświadomości.

Znaczenie kart na poszczególnych pozycjach:

 1. jaką twarz pokazuję światu
 2. dlaczego to robię (czego się obawiam)
 3. co chcę dzięki temu uzyskać,
 4. jak chcę dalej postępować (co chcę zrobić, by zmienić sytuację),
 5. kim naprawdę chciałbym być,
 6. co mi przeszkadza w byciu tym, kim chcę być
 7. co tracę, że nie jestem tym, kim chciałbym być
 8. co powinienem zrobić, żeby stać się tym, kim chce być
 9. moje „ja aktualne”
 10. jaki jest obecnie cel mojego życia
 11. czego jeszcze muszę się nauczyć,
 12. jakich cech powinienem się pozbyć,
 13. rada Tarota.

Chciałabym zobrazować działanie tego rozkładu na przykładzie pewnego znanego polityka.

Jaką twarz Polityk pokazuje światu? 6 Mieczy, a więc nie ważne co, nie ważne jak byle by cokolwiek zmienić, odciąć się od przeszłości. Karta ta wskazuje, że osoba ta działa pod wpływem impulsu, byle by zapomnieć, byle nie wracać do przeszłości.

Dlaczego to robi i co chce uzyskać. Bardzo trudne karty, szczerze mówiąc można je określić jednym zdaniem ” pragnie wszystko wokoło wyciąć w pień”. Karta Diabła pojawia się na pozycji nr 4. Jest więc gotów działać w sposób nie do końca jawny i uczciwy. Ależ czy polityka na tym nie polega …(pytanie retoryczne)

Kim na prawdę chciałby być tu pojawia się karta Gwiazda. Może to wskazywać na pragnienie posiadania wokół siebie grona ludzi bezgranicznie mu oddanych, klanu czy grupy wyznawców. Co Jemu przeszkadza w byciu tym kim pragnie być jego dusza? To Eremita, karta samotności i samodzielności. On tak na prawdę nie potrafi dzielić się swoją wiedzą, swoimi przekonaniami. Pragnie bezwarunkowej akceptacji, chce brać bez umiejętności dawania.

Co traci – tutaj pojawia się karta 3 Mieczy. Traci zdrowy rozsądek. Brak mu chłodnego oglądu sytuacji.  Na pozycji 8 – co powinien zrobić pojawia się karta Głupca.  Powinien zacząć wszystko od nowa, w zupełnie innym miejscu pozostawiając przeszłość za sobą. A nawet z trzaśnięciem drzwiami.

Jego „ja” to 5 Mieczy, a więc walka, której się podjął nie musi zakończyć się sukcesem. Dlaczego ? Bo uderza mieczami na oślep.

Jaki jest Jego cel na dziś – 9 monet. Ta karta w tej pozycji może wskazywać na pragnienie spełnienia na poziomie materialnym, ale jest to również karta samotności w tłumie. Osoba ta ma takie przekonanie, że zbyt wiele daje z siebie, a za mało dostaje w zamian.

Do przepracowania ma Rycerza Kielichów. Zdecydowanie nie można Jego uznać za postać kokietującą kogokolwiek. Może warto aby pomyślał o zmianie swojego wizerunku. Do odrzucenia pozostaje czwórka monet. Skąpstwo, nie tylko na poziomie materialnym ale i uczuciowym czy duchowym jeszcze nigdy nikomu nie pomogło.

Rada kart to Król Monet. Może warto zająć się biznesem? Może polityka to już powinien być rozdział ..zamknięty ?

Rena

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s