Poprzez kolory do samopoznania

Kim jestem? Czego pragnę? Dokąd tak na prawdę zmierzam ?

Ile razy każdy z nas zadawał sobie to pytanie ?

W świecie, w którym informacja odgrywa największą rolę, najmniej poznanym pozostaje człowiek. Powstają co prawda stale nowe testy i inne instrumenty badające to, co „mamy w środku” jednak gdyby były one wystarczające i nieomylne, po prostu nie było by potrzeby konstruowania nowych teorii.

Najbardziej „oczywistą oczywistością” jest fakt, że bez poznania SIEBIE, nie mamy szans zarówno na własny rozwój jak i na poznanie drugiego człowieka. W konsekwencji coraz trudniej jest nam porozumiewać się ze sobą.

Pierwszym krokiem w „uzdrawianiu” jest zawsze wydobycie informacji na światło dzienne. Pisząc o „uzdrowieniu” mam na myśli wszystko to, co nas gniecie, męczy i nie pozwala żyć pełnią życia. W brew pozorom nie jest to taka prosta sprawa. Większość z nas żyje w przekonaniu, że doskonale zna siebie i niczego nowego o sobie nie jest w stanie się  już dowiedzieć. Zastanawia mnie więc, dlaczego podczas konsultacji astrologicznej, zadziwiająco często pada pytanie  „a czy to źle ?” kiedy zaczynamy omawiać poszczególne elementy horoskopu.

Nigdy nie jest ani źle ani dobrze, zawsze po prostu JEST, tylko dojście do tej prawdy niejednokrotnie zajmuje całe lata.

Postaraj się więc być dla siebie miłym, a pierwszym krokiem niechaj będzie zapoznanie się ze swoimi kolorami;)

Jednym z elementów niezwykle przydatnym do „badań na sobą” jest zapoznanie się z żywiołami we własnym portrecie urodzeniowym.

Jak to wygląda w praktyce, tutaj na przykładzie kobiety, nazwijmy ją Julią 😉

U Julii widać wyraźnie przewagę kolorów niebieskiego i czerwonego, a więc ognia i wody. W dalszej kolejności mamy element ziemi i na końcu element powietrza.

Najbardziej zaznaczony w portrecie Julii jest żywioł wody, można więc wywnioskować, że Julia jest osobą bardzo wrażliwą, kierującą się w życiu emocjami. W pracy jest uważna i ostrożna, jednak równie mocno zaakcentowany „czerwony” może sprawiać, że działania Julii będą śmiałe i zdecydowane. Jak pogodzić konwencjonalną i ostrożną energię wody z nieokiełznaną, a czasem wybuchową energią ognia?

Otóż na początek zalecam pozostawienie za sobą jakichkolwiek sformułowań w stylu „a powinnam”, a „należy” czy też „muszę” być bardziej energiczna, przebojowa, zdecydowana itp…itd. Najmniej energii żywiołu powietrza w horoskopie Julii podkreśla znaczenie niebieskiego czyli, nie kładzie nacisku na gorącą energię ognia, ofensywność, ambicje i postawę pioniera, a dodaje refleksyjności i rzeczowości.

Nie ukrywam, że takie przejawienie się w horoskopie może u Julii dawać skłonności do szukania dziury w całym i częstego zamartwiania się o drobiazgi.

Aby uspokoić swoje emocje Julia powinna pomyśleć o prowadzeniu dziennika zadań dla Siebie. Oczywiście nie musi to być kalendarz w formie pisemnej, choć warto, ale dla uspokojenia własnych emocji można porobić pewne plany i się ich trzymać. Dotyczyć to może podstawowych, życiowych spraw.

Nie da się oczywiście wszystkiego przewidzieć, jednak pozwoli to Julii skoncentrować się na ważniejszych rzeczach, wymagających skupienia. Bowiem niebieski może dawać tendencje do uciekania w świat fantazji. Wybieganie do przodu, podążanie za marzeniami. Czasem codzienne obowiązki mogą pozostawać daleko w tyle. Kierowanie się maksymą „co mam zrobić dziś, zrobię jutro” jest spowodowane nie lenistwem czy brakiem odpowiedzialności, ale potrzebą ciągłego doskonalenia się i pragnieniem posiadania wiedzy „absolutnej” na dany temat.

Stąd konieczna jest „samokontrola” dzięki energii żywiołu ziemi – konsekwencja i cierpliwość w dążeniu do celu.

Julia jest osobą głęboko odczuwającą i z taką informacją powinna zwracać się do świata zewnętrznego. Przy świadomym współistnieniu, zarówno jeśli jest to partner życiowy czy osoba, z którą Julia współpracuje, bliscy z czasem powinni docenić wrażliwość Julii. Właśnie dzięki temu, że te różnice mają szanse być uwidocznione na poziomie świadomym.

Generalnie ludzie różnią się od siebie zasadniczo 😉 Pewne cechy można modyfikować, jednak temperament pozostanie niezmienny. Dlatego, nie zmiany są istotą samopoznania, a dostrzeganie odmienności, które mogą stać się naszą siłą.

Tym samy nie starajmy się równać do innych, ani tym bardziej nie próbujmy modyfikować  innych, poprzez pryzmat naszego postrzegania świata. To po prostu nie działa.

😉 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Poprzez kolory do samopoznania

 1. Witaj
  Miałam szczęście trafić na tę stronę i z przyjemnością przeczytałam artykuły. Nigdy nie spotkałam się z „kolorowaniem” w astrologii i bardzo mnie to zaciekawiło. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć dokładnej informacji jak ustalić jakim jestem kolorem. Może źle szukałam. Można prosić o jakieś wskazówki?
  Pozdrawiam

  1. Witam serdecznie 😉
   Tak na prawdę to tylko wycinek starożytnej wiedzy jaką jest astrologia. W zachodniej astrologi opieramy się na czterech żywiołach Ogień – Baran, Lew i Strzelec, Ziemia – Byk, Panna i Koziorożec, Powietrze – Bliźnięta, Waga i Wodnik, Woda – Rak, Skorpion i Ryby. Potem bierzemy zmysły ..wzroku, smaku i zapachu 😉 wrzucamy je do worka z ..doświadczeniem i ..przeczuwaniem, zakrapiamy intuicją i odwagą i dostajemy taki MIX 🙂 ..można pomóc sobie wpisując dane własne bądź cudze na http://www.astrotheme.com/elements.php otrzymujemy wykres żywiołów.
   Inspiracją przy interpretacji wyników może być praca Davida Keirseya http://www.keirsey.com/sorter/instruments2.aspx?partid=0. W języku polskim wydana została książka pt ” zrozum mnie proszę” o typach temperamentów. Autor jest twórcą testów (obiecuję,że przy czasie wrzucę je na stronę;) dzięki którym można rozpoznać własny typ. Osobiście uważam, że „wszystko już było” i ta wiedza, która jest zawarta w astrologii jest na tyle bogata i wyczerpująca, że nie potrzeba już niczego więcej .. 😉 Choć wiedzy tej zgłębianie ..starczy na kilka wcieleń ..
   W razie czego służę pomocą przy interpretacji kolorów.
   Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s