Merkury rules ;)

Merkury, posłaniec boży. Patron wędrowców, złodziei, handlu, kupców, oraz posłańców.

Hermesowi-Merkuremu przypisywano także wynalezienie pisma i liczb, ćwiczeń gimnastycznych (był więc również bóstwem opiekuńczym palestry). W astrologii, Merkury „opiekuje” się znakiem Bliźniąt.  Znak ten, należy wraz z Wagą i Wodnikiem do żywiołu powietrza.

Można więc powiedzieć, że Merkury to planeta sangwiników. Charakterystyczna podzielność uwagi, otwartość i łatwość w kontaktach z innymi, przy zbyt silnie zaznaczonym elemencie tego żywiołu może dawać gadulstwo, skłonności do lapsusów językowych 😉 niezwracanie uwagi na szczegóły, powierzchowność i tendencje do konfabulacji.

Zespół Genesis, którego leader Phil Collins jest  słoneczno, wenusowym Wodnikiem, doskonale uchwycił energię Merkurego, tutaj w odniesieniu do polityki (zupełnie bez podtekstów;)

Jeszcze jedna merkuryczna ciekawostka, otóż niejaki Alois Alzheimer, niemiecki psychiatra i neuropatolog, odkrywca „niezwykłej choroby kory mózgowej” ma w horoskopie, żywioł powietrza zaznaczony w ponad 80 %.

Według tradycji, częścią ciała odpowiadającą Merkuremu jest mózg, jako narząd myślenia, oraz język, usta, ale i oczy i uszy. Również dłonie, które służą gestykulacji.

Rena

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s