Noce magii miłosnej

Zbliża się najlepszy czas na magię miłosną;)

Na początek wejście Słońca do znaku Raka, czyli przesilenie letnie. Tego roku będzie to miało miejsce dnia 21 czerwca o godzinie 13:28. Znak Raka jest bardzo emocjonalny, symbolizuje harmonię, potrzebę opieki oraz intuicji i życia rodzinnego..

Podczas przesilenia letniego, kiedy noc jest najkrótsza nadchodzi czas, aby odpędzić wszystkie ciemne myśli, oczyścić ciało, duszę i otoczenie wokół nas ze złogów przeszłości i śmiało ruszyć do przodu. Od teraz pozwólmy królować energii Słońca w naszym życiu.

Natomiast w nocy z 23 na 24 czerwca obchodzimy święto Kupały czyli noc świętojańską lub  inaczej zwana sobótką. W wigilię świętego Jana od zarania dziejów panny i kawalerowie uczestniczyli w obrzędach związanych z ogniem i wodą, mających na celu wyczarowanie dla siebie odpowiedniego męża bądź żony.

Puszczano wianki, skakano przez ognisko czy wyruszano w nocy do lasu w poszukiwaniu mitycznego kwiatu paproci.

Wianek, symbol niewinności był puszczany na płynącą wodę (nigdy na stojące jezioro) aby magia żywiołu pomogła w znalezieniu prawdziwego uczucia, natomiast skoki przez ognisko miały sprawić aby żywioł ognia dodał miłości również siłę i erotyzm.

Zbierano również ziele, które wieszano w domu lub wkładano pod poduszkę aby przyciągnąć zarówno miłość jak i dobrobyt.

Tradycyjnie liście, jako część rośliny są symbolem energii Księżyca, dodającej intuicji i wrażliwości. To symbol matczynej opieki i miłości. Natomiast kwiaty są symbolem Wenus, czyli urody i dostatku.

Wszystkie te rytuały miały związek z czymś w rodzaju inicjacji, ceremonii przejścia. Wiązały się one z gotowością zmian swojego statusu społecznego i wyrazem dojrzałości.

Obecnie, odprawianie czarów w noc świętojańską ma znaczenie raczej symboliczne, nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby w tą właśnie noc zaopatrzyć się w magiczne ziele, które przyniesie nam szczęście i spełnienie w miłości.

Do roślin związanych z planetą miłości Wenus należą: Cytryna, bukszpan, szpinak, fuksja, lewkonia, irys, jemioła, hiacynt, lilia, malwa, mirta, bratek, stokrotka, róża czy werbena.

Idealnie byłoby, zerwać w noc świętojańską trzy razy po trzy rośliny, które są związane z energią Wenus, np. trzy bratki, trzy werbeny i trzy szpinaki i wsadzić je w domu pod poduszkę. Jeśli nie masz takiej możliwości to znajdź rośliny na targu czy w sklepie ogrodniczym i zerwij po trzy płatki bądź liście każdej z nich. Wsadź to pod poduszkę, wtedy przyśni się Tobie ukochany czy ukochana, a Twoje marzenia na pewno się spełnią 😉

z pozdrowieniami 😉

Rena

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s