Mapa Skarbów

Niebawem pierwszy wiosenny nów na niebie, a więc najlepszy czas na stworzenie własnej mapy skarbów.

Mapa skarbów czy też – mapa marzeń jest doskonałym narzędziem samorozwoju i jedną z metod pomagającą w realizacji celów.

Czas akcji: od 14 kwietnia godzina 14:28 do 15 kwietnia do północy.

Miejsce akcji: dowolne 😉 najlepiej zacisze własnego mieszkania

Potrzebujemy: Bristol – najlepiej kartka A3 bądź większa, kolorowe zdjęcia z czasopism, klej, nożyczki, szczyptę ciszy, garść natchnienia oraz morze wyobraźni….

Do wykonania mapy może nam posłużyć również komputer, jednak osobiście jestem zwolennikiem wykonania jej własnoręcznie. Naszym marzeniom należy się odrobina zaangażowania.

W jaki sposób najskuteczniej wykonać mapę aby spełniała swoje zadanie? Wycięte bądź wydrukowane zdjęcia, które jednoznacznie wybudzają w Tobie pozytywne odczucia wklejamy na kartkę Bristolu zgodnie z siatką bagua (poniżej).

I tak na przykład w miejscu na siatce bagua oznaczonym numerem 2 – „związki” wklejamy np szczęśliwą parę (nigdy pojedynczą osobę !) miłosny wiersz, afirmację bądź rysunek czy obraz jednoznacznie kojarzący się ze szczęściem w związkach.

Bogactwo
Obfitość

4

żywioł
drzewo

Sława
Reputacja

9

żywioł
ogień

Partnerstwo
Związki

2

żywioł
ziemia

Rodzice
Przeszłość

3

żywioł
drzewo

Zdrowie

5

żywioł
ziemia

Kreatywność
Dzieci

7

żywioł
metal

Wiedza
Kontemplacja

8

żywioł
ziemia

Kariera
Droga życiowa

1

żywioł
woda

Podróże
Przyjaciele

6

żywioł
metal

W polu oznaczonym numerem 4 natomiast, wklejamy zdjęcia symbolizujące bogactwo czy też spełnienie na poziomie materialnym.

Na przykład ….

Co można jeszcze namalować lub wklejać w poszczególne pola, wypisuję poniżej. Oczywiście to tylko przykłady, możliwości jest dużo więcej.

Bogactwo – pieniądze, banknoty, biżuteria, samochód, dom, nowy komputer, komórka, inne przedmioty, które chcemy kupić, złota rybka

Sława – górskie szczyty, strzeliste wieże (np. Wieża Eiffla w Paryżu), trofea, nagrody, puchary, dyplomy, dzieła sztuki, elementy sakralne – figurka Buddy, obrazek świętego.

Związki – zdjęcia zakochanych par, dwa serduszka, dwa delfiny, dwa gołębie, dwa łabędzie, kwiaty (najlepiej róże lub peonie), obrączki, kamienie szlachetne

Dzieci – zdjęcia dzieci koniecznie uśmiechniętych, najlepiej razem z rodzicami, zdjęcia przedstawiające rozrywkę i zabawę oraz twórczość, przedmioty reprezentujące nasze hobby

Przyjaciele – zdjęcia konkretnych przyjaznych nam osób, Anioły, zwierzęta domowe, egzotyczne widoki miejsc, które chcemy odwiedzić, mapy, globusy.

Droga – droga: jasna, prosta, wyraźna, równa, wygodna; woda, fontanna, kwiaty, klucz, statek, dyplomy, puchary

Rozwój – książki, komputer, dyplomy, podobizny nauczycieli duchowych (np. Dalaj Lama), symbole wiedzy duchowej (kwiat lotosu, kundalini), zdjęcia gór, lis lub sowa – symbol mądrości.

Rodzice – zdjęcia rodziców, kominek z płonącym ogniem, choinka, drzewo, kolumny, kwiat, obraz, zdjęcie wody, herb rodowy.

Centrum – swoje zdjęcie z najlepszych czasów, zdjęcie modelki (aktorki), do której chcemy być podobni, wszystko, co kojarzy nam się ze zdrowiem, witalnością.

Można oczywiście zrobić mapę w komputerze i wydrukować bądź wrzucić ją sobie na pulpit


Pamiętaj ! Mapa skarbów działa jak wielki magnes – uważaj więc o czym marzysz. Im bardziej symboliczne znaczenie tym lepiej. Unikniemy wtedy rozczarowania, kiedy na mapie umieściliśmy czerwony samochód a weszliśmy w posiadanie samochodu w kolorze ..np zielonym.

A tutaj mapa skarbów stworzona przez twórcę metody radykalnego wybaczania Colina Tippinga
http://www.radicalmoneyprogram.com/treasuremaps/index.asp

Mapę możemy umieścić w miejscu, do którego będziemy mieli łatwy dostęp. Jeśli więc jesteśmy osobami, które potrzebują motywacji do działania, możemy naszą mapę wykorzystać do tego celu, co pewien czas wyciągając ją i przyglądając się naszym zaplanowanym celom na ten rok.

Jeśli natomiast mamy w sobie odpowiednio dużo wiary w moc przyciągania, możemy schować mapę w bezpieczne miejsce, aby po roku do niej wrócić i sprawdzić w jaki sposób zamanifestowały się nasze marzenia.

Starą mapę palimy po pełni w dniu 28 kwietnia po godzinie 14:18. Dodam tylko, że ta pełnia będzie dodatkowo wzmocniona niekorzystnym układem z ognistym Marsem. Ostrożnie więc z ogniem! Jeśli nie mamy możliwości bezpiecznego użycia ognia możemy mapę po prostu podrzeć.

Powodzenia

Renata

18 uwag do wpisu “Mapa Skarbów

 1. Reniu!

  Mam w moim kalendarzu zapisaną datę, że dzisiaj po
  północy można zrobić swoją mapę marzeń.

  Znalazłam w google m.in Twój blog i zamierzam skorzystać z Twoich podpowiedzi odnośnie tworzenia takiej mapy. Mam nadzieję, że mogę ?

  Pozdrawiam serdecznie 🙂
  Zosia Klepuszewska

  1. Dziś nad ranem, dokładnie o godzinie 5:07 był nów Księżyca w znaku Lwa. To rzeczywiście dobry moment na planowanie nowego etapu w życiu.
   Można „wrzucić” do mapy skrypt runiczny z runami – DAGAZ FEHU URUZ OTHALA

   pozdrawiam ciepło
   Rena

 2. kiedy trzeba zacząć robić mape (godzina)
  jak chce znaleść miłość to wkleić zakochaną pare i na miejsce dziewczyny swoje zdjęcie ?

  1. Nów jest jutro, 3 kwietnia 2011 o godzinie 16:32 dokładnie. Mapę warto zrobić do północy jutrzejszego dnia. Jeśli chodzi o swoje zdjęcie doklejone do jakiejś postaci, hmm tu bym była ostrożna nie zapominajmy, że podświadomość pojmuje wszystko baardzo dosłownie. Jeśli będzie to brunet, a na Twojej drodze pojawi się np blondyn ..możesz go nie zauważyć 😉 poza tym Mapa jest na cały rok, jeśli w lipcu np spotkasz kogoś to spoglądając na mapę możesz mieć potem mieszane uczucia …
   Dobrze jest aby zdjęcie jednoznacznie wzbudzało pozytywne odczucia, niech lata jak najwięcej motylków w brzuchu ..;)
   pozdrawiam
   Rena

 3. witam

  przeoczylam date zrobienia mapki poniewaz bylam chora, kiedy mozna zrobic druga??? to wazne z gory dzieki za odpowiedz

  1. Przy tworzeniu Mapy Marzeń ważny jest dialog z własną podświadomością, oczywiście najlepiej jest ją robić przy Księżycu rosnącym. Czas jest jeszcze do pełni w znaku Barana czyli do poniedziałku 18 kwietnia do godziny 4:44 rano;)
   pozdrawiam
   Rena

 4. Witam 😉
  O robieniu mapki dowiedziałam sie dopiero dziś i to przypadkiem.Chciałabym zrobic taka mapkę ale nie wiem czy nie jest juz za póżno. A poza tym nie znam dat i godzin… Mógłby mi ktoś doradzic???
  Z góry dziękuję ;D

  1. Witam
   Najlepiej zainaugurować nowe energie podczas nowiu Księżyca ..najbliższy nów będzie w znaku Raka 1 lipca ..
   Choć można również zrobić sobie Mapę podczas nadchodzącego przesilenia letniego – w Noc Kupały w wigilię św Jana noc z 21 na 22 czerwca. To święto miłości cóż stoi na przeszkodzie aby „wymantrować” sobie wielkie i głębokie uczucie 😉 A jeśli miłość już mamy to niech w ostateczności będą to pieniądze ..a co tam ;)))
   Wcześniej nie polecam robienia mapy bo 15 czerwca mamy zaćmienie Księżyca a to nie jest dobry czas na magiczne rytuały.
   pozdrawiam
   Rena

  1. To wszystko zależy 😉
   Mapa ma służyć jako inspiracja na określony, zamknięty okres czasu, dlatego warto ją zainicjować właśnie z początkiem cyklu – na początku roku astrologicznego – z nadejściem wiosennego nowiu, bądź np można zrobić mapę na rok – od urodzin do urodzin z uwzględnieniem wibracji roku np, albo na nowiu – kiedy Księżyca przybywa.
   Najbliższy nów będzie w znaku ognistego i dumnego Lwa 3o lipca.
   Rena

 5. Droga Reniu.
  Mam zamiar zrobić mapę jutro w sylwestra, ale nie wiem jak za bardzo się do tego zabrać i czy to będzie odpowiednia pora, bo widzisz to będzie moja PIERWSZA mapa skarbów, a moje marzenia są NAPRAWDĘ wielkie. W dodatku żle znoszę rozczarowania : (.
  Proszę pomóż mi.

  1. Witam witam 😉
   Mapę najlepiej zrobić zgodnie z ważnymi cyklami planetarnymi, a Sylwester nie ma z tym nic kompletnie wspólnego;)
   Dodatkowo tego roku na niebie są trudne, napięciowe układy planet które nie sprzyjają twórczym działaniom. Tak przy okazji ..niestety jakiekolwiek postanowienia noworoczne dotyczące rzucania nałogów maja nikłe szanse powodzenia. Księżyc rosnący w znaku Barana sprzyja decyzjom szybkim, gwałtownym i ..powierzchownym;)
   Mapę najlepiej zrobić albo na początek nowego roku Wodnego Smoka – 22 stycznia lub podczas przesilenia wiosennego – pierwsza pełnia w znaku Barana czyli – 22 marca 15:36. Zresztą będzie bardzo energetyczna w połączeniu z Merkurym cofającym się i rewolucyjnym Uranem. Można również zrobić mapę w dni urodzin, czyli z początkiem nowego solariusza.
   A że marzenia wielkie?!?! no a jakie mają być 😉 kiedyś post faktum oglądałam mapę skarbów gdzie w centralnej części znajdował się …rower ..no cóż ..faktycznie był w ciągu roku taki zakup ale ..chyba szkoda energii na takie życzenia 😉
   pozdrawiam ciepło
   Rena

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s