Tarot

Trudno jest mówić o Tarocie jako o kartach. Bo tak naprawdę nie są to TYLKO karty. To system, przedstawiający w sposób symboliczny naszą drogę życiową. Pokazuje procesy w niej zachodzące, zarówno na płaszczyźnie zewnętrznej jak i wewnętrznej. Co ciekawe, podstawowa symbolika kart nie zmienia się od wieków (najstarsze znane nam dziś talie datuje się na XV w), pomimo istnienia wielu rozmaitych talii. Nie zmienia się ich podstawowa forma – 22 Arkana wielkie i 56 Arkanów małych. Małe Arkana symbolizują 4 podstawowe żywioły – ogień, wodę, powietrze i ziemię. Zmienia się natomiast sposób ich wykorzystania. Dawniej osobę zajmująca się stawianiem kart nazywano po prostu „wróżką”. Dziś wiemy, dzięki między innymi twórcy psychologii głębi – Carlowi Gustawowi Jungowi, że symbolika Tarota jest dużo bardziej uniwersalna.

W mojej pracy, skupiam się przede wszystkim na aspekcie diagnostycznym. Po wielu latach pracy z kartami (już ponad 10 lat) wiem, ze najważniejsze jest odpowiednie zadanie pytania. Ten aspekt podkreśla wiele osób zajmujących się pracą z kartami. Cóż nam po wiedzy na temat tego „co będzie” skoro nie wyciągniemy wniosków z danej „lekcji”. Czy chcemy stać się bezwolnym uczestnikiem życia czy też jego aktywnym uczestnikiem? Każdy z nas pragnie przede wszystkim spełnienia marzeń. Jakiż sens miała by porada Tarota, kiedy usłyszelibyśmy na nasze pytanie odpowiedź przeczącą? Czyżby to miał być koniec naszych marzeń? Najważniejsze jest określenie celu wizyty u tarocisty, a co za tym idzie zadanie „dobrego” pytania. Na tym właśnie polega moja pomoc. Staram się nie pozostawiać żadnego pytania bez odpowiedzi. Jeśli okaże się podczas sesji, że cel na ten moment jest trudny do zrealizowania np. nasz „ukochany już do nas nie wróci” zastanawiamy się wspólnie z Tarotem co nam daje ta „lekcja”. Jak zacząć od początku aby najmniej cierpieć. Może pisana jest nam całkiem inna droga tylko na ten moment nie umiemy tego dostrzec?

Bardzo trudno jest samemu spojrzeć na siebie z perspektywy. Przecież chirurg sam siebie też nie operuje. Bliskie nam osoby związane są z nami emocjonalnie i pomimo dobrych intencji nie zawsze potrafimy uwierzyć w ich rady. Stare przysłowie mówi że „nigdy nie będziesz prorokiem we własnym kraju” i tak właśnie działa ten mechanizm. Tarot stać się może doskonałym doradcą – partnerem, który pomaga znaleźć cel dla nas odpowiedni. Nawet jeśli na dziś droga do tego celu wydaje się mglista i niepewna. Pomimo złożoności ludzkich życiorysów, w każdej dziedzinie życia, czy jest to praca czy też uczucia pragniemy po prostu być szczęśliwi.
Nie obawiaj się podążać za swoimi marzeniami. Dróg do ich spełnienia jest bardzo wiele. Pomogę Ci znaleźć jedną z nich…
Rena

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s