Zwierzęta Mocy

„Karty Uzdrawiającej Mocy” Jamie Sams, David Garson. Wydawnictwo Czerwony Słoń

Czym są dla nas Zwierzęta Mocy? Można je znaleźć w starożytnych mitach i baśniowych opowieściach z dzieciństwa. Od dawien dawna ludzie szukali rady u swoich przewodników duchowych, z którymi kontaktowali się poprzez świat zwierząt.
Już ponad 2 tysiące lat temu, wielki filozof Sokrates kontaktował się ze swoim wewnętrznym przewodnikiem ze świata zwierząt. Rozmawiał z nim od wczesnych lat dziecinnych, traktował go jak najlepszego przyjaciela, żartował z nim, ale nade wszystko wsłuchiwał się w jego rady. Wielu z nas w dzieciństwie miało takiego „niewidzialnego” przyjaciela. Niestety wchodząc w świat dorosłych zatracamy umiejętność kontaktowania się z naszą wewnętrzną mocą.
Wiele możemy się nauczyć od świata zwierząt. Kiedy będziemy uważni i pokornie przyjrzymy się jak zachowują się zwierzęta, jakie są ich zwyczaje i zdolności przetrwania, ze zdziwieniem będziemy mogli dostrzec niezwykłe podobieństwo świata ludzi i zwierząt. Nie jest to niczym nadzwyczajnym, jednak w dzisiejszych czasach często zapominamy, że jesteśmy częścią przyrody, że świat należy do wszystkich.
Każde zwierzę jest symbolicznym odzwierciedleniem naszego wewnętrznego potencjału i wrodzonych zdolności. Nie zdajemy sobie sprawy, że sposób w jaki postrzegamy poszczególne zwierzęta, jest odzwierciedleniem tego, jak postrzegamy siebie.
Carl Gustaw Jung, twórca psychologii głębi uważał, że na drodze osiągania pełni siebie konieczne jest poznanie swojego podświadomego ja. I w tym mogą nam pomóc właśnie Zwierzęta Mocy . To co pragną nam przekazać nie zawsze musi nam się podobać. Każdy z nas pamięta przecież sytuacje, kiedy nie wsłuchując się w głos własnej intuicji żałował popełnionych błędów i zmarnowanych okazji.

Jak rozpoznać swoje Zwierze Mocy?

Potrzebna jest do tego własna wyobraźnia, uważność i pokora. Trudno jest osobom żyjącym w mieście usłyszeć śpiew ptaków czy zobaczyć łosia na ulicy, choć i takie sytuacje się zdarzają. Jeśli jednak będziemy uważni, możemy dostrzec np. na koszulce osoby przechodzącej obok nas na ulicy obrazek przedstawiający żółwia czy słonia, a podczas wizyty z dzieckiem w zoo zainteresuje nas widok kojota biegającego po klatce. Najlepszym sposobem oczywiście jest spędzenie choć kilku chwil za miastem, na łonie przyrody.

Przypomnij sobie, czy ostatnio wsiadając do samochodu nie ujrzałeś motyla, który przysiadł na szybie? Pomyśl z czym kojarzy się Tobie motyl? Delikatność skrzydeł, subtelność lotu czy feeria barw i kolorów. Motyl jest symbolem transformacji. Czyż nie wykluwa się on z kokonu? A może widok motyla ma Tobie uświadomić, że stoisz u progu wielkich zmian w twoim życiu? Czego tak naprawdę się obawiasz, przecież z larwy wykluwa się przepiękny motyl. Motyl lata w powietrzu, które jest symbolem świata myśli. Czy odpowiednio i w pełni wykorzystujesz zdobytą wiedzę? Tych pytań jest wiele. Odpowiedzi podsunie Tobie własna wyobraźnia.

Jadąc samochodem za miasto możemy czasem ujrzeć na polu stado saren szukających pożywienia. Z czym kojarzy się Tobie Sarna? Jej wielkie, łagodne oczy wzbudzają zaufanie, uosabiają poczucie bezpieczeństwa. Wszyscy pamiętamy piękny i wzruszający film opowiadający wzruszającą historię sarenki Bambi. Im więcej skojarzeń Ci się nasunie, tym bardziej zbliżysz się do obrazu swojej podświadomości. Widok sarny zachęca nas do zadania sobie pytania, czy w Twoim życiu nie brakuje łagodności. Może byłeś ostatnio zbyt ostry dla osób na których Tobie zależy? Twoje kłopoty teraz możesz załatwić delikatnością.
Wykorzystaj teraz swoją pokojową cząstkę natury.

W świecie owadów również możesz znaleźć swoje Zwierzę Mocy. Schyl głowę i przyjrzyj się jak funkcjonuje świat mrówek. Każda z nich zna swoje miejsce w hierarchii. Mrówki zbierając pożywienie, pracują dla dobra całej społeczności. Jeśli i Ty dostrzeżesz możliwości w pracy zespołowej, nauczysz się dawać i brać bądź pewien, że dane Ci będzie spełnienie w każdej dziedzinie życia. Realizuj swoje marzenia krok po kroku, konsekwentnie a poczujesz, że nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych.
Zwierzęta Mocy pomagają przy podejmowaniu trudnych, życiowych decyzji. Pozwolą Ci dostrzec wokół siebie ludzi, którzy Tobą manipulują i unikać ich złego wpływu, kiedy pojawia się karta łososia. Lub, kiedy pojawi się w Twoim życiu karta nietoperza, poczujesz, że czas zacząć wszystko od nowa, w innym miejscu i z kimś innym….
Pomocne przy odkrywani tajemnic swojej podświadomości mogą być karty Zwierząt Mocy.
Możesz zapoznać się z mocą zwierząt losując np. kartę dnia i poprosić o pomoc swojego duchowego przewodnika.

Zapraszam Cię w magiczną podróż. Odkryj sekrety swojej podświadomości i zacznij żyć w pełni, korzystając ze swojej wewnętrznej mocy ..

Rena

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s