Trochę o numerologii…

Ludzie dzielą się na tych, którzy czytują horoskopy i na tych, którzy się do tego nie przyznają. Kiedy będąc na jakimś spotkaniu towarzyskim kończą się tematy, a wszystkie mniej lub bardziej aktualne dowcipy zostały już opowiedziane pojawia się temat znaków zodiaku. W polityce zrobiło się nudno, a o pieniądzach utraconych w funduszach inwestycyjnych szczególnie Poznaniak nie bardzo ma ochotę rozprawiać. W długie, letnie wieczory, aktualnym staje się temat. astrologicznych dociekań na temat właściwości znaków zodiaku. „A wiedziałam, że jesteś Bliźniak – taki wygadany” powie jeden, a kto inny sceptycznie uzna, że to niemożliwe, żeby astrologia działała skoro On jest Baranem, a nie znosi sportu.

Jak to się dzieje, że wielokrotnie nie „pasujemy” do gazetowych wizerunków znaków zodiaku? Sceptykom odpowiem, że to jest właśnie w astrologii najbardziej pociągające, samo położenia Słońca w momencie naszych urodzin (popularny znak zodiaku) zawiera w sobie niewiele informacji. Osobom zainteresowanym poszerzeniem wiedzy o samym sobie polecam na początek, prostą, numerologiczną metodę określenia Naszej drogi życia. Ten prosty sposób pozwoli nam wyjaśnić niektóre niuanse własne natury. Dlaczego np. wrażliwa i delikatna Ryba ma czasem naturę wojownika lub skąd u takiego domatora jak Rak zamiłowanie do podróży.

Dodając do siebie wszystkie cyfry z dnia, miesiąca i roku naszego urodzenia i redukując je do pojedynczej cyfry otrzymujemy informację na temat naszej drogi życia. Na przykład dla osoby urodzonej 10.06.2008 r. droga życia to 1+0+0+6+2+0+0+8= 17=8

Przyjrzyjmy się więc poszczególnym wibracjom:

Jedynka – to urodzony innowator, wszystko jest dla niego albo białe albo czarne, nie uznaje szarości. Jest bezkompromisowy i zdecydowany w swych poglądach, najpierw robi potem ..myśli. To człowiek czynu, doskonała wibracja dla biznesmenów i sportowców.

Dwójka – To delikatna i wrażliwa wibracja, która nie potrafi przejść przez życie w pojedynkę. Jest wspaniałym współpracownikiem, pomocnym i współczującym. Preferuje dialog i nie znosi kłótni i chętnie pomaga innym. Sama również poszukuje pomocy, często w najbardziej nawet błahych decyzjach.

Trójka – To czarująca i niezwykle inspirująca wibracja. Posiadaczy tej drogi życia zawsze będzie widać na świeczniku, nie dlatego żeby specjalnie o to zabiegali, ale są na tyle interesujący że inni sami poszukują ich towarzystwa.

Czwórka – Z pozoru chłodni i zdystansowani, wewnątrz są wrażliwi i pełni samoograniczeń. Osoby z taką wibracją są sprawiedliwe i uparte. Doskonale czują się podczas wykonywania czynności rutynowych, kiedy wszystko jest z góry zaplanowane. Brakuje im często fantazji co spowodowane jest małą wiarą w siebie.

Piątka – Hasłem tej wibracji jest wolność. To osoby niezwykle kochające życie, najważniejsze byle by się coś działo. Zmiany są dla nich mobilizujące, kochają podróże i świetnie radzą sobie uprawiając szermierkę słowną. Ta wibracja sprzyja dziennikarstwu.

Szóstka – Osoby spod tej wibracji najbardziej cenią sobie spokój i harmonię wokół. To orędownicy ogniska domowego. Myślą najpierw o innych, potem o sobie. Są wspaniałymi przyjaciółmi, brakuje im jednak czasem konsekwencji i wytrwałości w dążeniu do celu.

Siódemka – Osoby o takiej wibracji obdarzone są niezwykłą intuicją, lubią się uczyć i poznawać rzeczy dla innych intelektualnie nieosiągalne. Niezwykle istotne dla nich jest życie wewnętrzne, dlatego też często zdarza się, że wycofują się do swojego świata, decydując się na samotne życie.

Ósemka – To wspaniała wibracja na szefa – jako człowiek zdolny, pracowity i doskonale zorganizowany, konsekwentnie realizujący zaplanowane działania – zwykle osiąga sukces materialny, choć pieniądze nie są dla niego celem lecz środkiem do życia.

Dziewiątka – Osoby obdarzone tą wibracją mają niezwykle silną osobowość. Wszystko czego się dotknie „dziewiątka” musi być robione z wielkim rozmachem i w imię szczytnych ideałów. To osoby niezwykle szlachetne i oddane innym, to społecznicy, którym niestety trudno jest czasem zachować dystans pomiędzy dawaniem a wykorzystywaniem – bardzo często dają zbyt wiele innym zapominając o sobie.

Może się zdarzyć, że w portrecie pojawią się dwie takie same cyfry np. 11, 22 czy 33 …są to tzw liczby mistrzowskie, których nie redukujemy. Ale to już temat na zupełnie inną historię ….

Rena

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s